Skocz do zawartości
  • 0

JW90


Gość LadyPetarda

Pytanie

Gość LadyPetarda

Witajcie :) Otóż mam taki problem... Mieszkam w domku jednorodzinnym i mam dość mały ogródek... Z rakietami,wyrzutniamy mniejszego kalibru niema problemu ale JW90 jest to wyrzutnia Kątowa o dość sporym kalibrze i teraz pytanko czy moge bez problemu odpalić tą wyrzutnie tak 5-8m od domku ?? Wiem że w instrukcji Pisze 15-20m No ale i tak mało kto tego przestrzega :) Bardzo bym prosiła o szybką odpowiedź ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam obłożyć czymś tą wyrzutnię, gdyż ze względu na rozkład masy przy jej wymiarach istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że któraś salwa wystrzeli po ziemi. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony oraz jeżeli wszystkie pociski nie będą mieć żadnych przeszkód na trajektorii lotu, to nie widzę przeszkód, żeby użyć tego artykułu, nawet, jeżeli odległość jest trochę mniejsza niż w instrukcji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam obłożyć czymś tą wyrzutnię, gdyż ze względu na rozkład masy przy jej wymiarach istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że któraś salwa wystrzeli po ziemi. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony oraz jeżeli wszystkie pociski nie będą mieć żadnych przeszkód na trajektorii lotu, to nie widzę przeszkód, żeby użyć tego artykułu, nawet, jeżeli odległość jest trochę mniejsza niż w instrukcji.

Pozdrawiam!


Słuchaj ja zdjąłem tą folie z JW90 dotykam a tam pierwsza cała salwa luźna myślisz , że poleci w górę a moze zostanie na ziemi ..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

5-8m od domu może być nieco ryzykowne. Nawet kostki o układzie pionowym przy kalibrze 30m mają rozrzut w granicach 15m. Jak jednak zdecydujesz się odpalać to obłóż czymś tę kostkę i ustaw tak aby jej dłuższa krawędź była równoległa do ściany budynku, czyli żeby ładunki skrajne lecące pod kątem nie zmierzały w kierunku domu. Łopatologicznie strzałka na nalepce wyrzutni z napisem "widownia" powinna wskazywać ścianę domu.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też strzelałem kiedyś na działce wokół domu. Jak odpaliłem JW90, to miałem już dobry ochrzan od rodziców za to, że zbyt blisko odpalałem. Od tego wydarzenia zacząłem strzelać na łące obok domu. Problem w tym, że nie każdy ma łąkę zaraz koło domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość LadyPetarda

Też strzelałem kiedyś na działce wokół domu. Jak odpaliłem JW90, to miałem już dobry ochrzan od rodziców, że za blisko strzelałem. Od tego wydarzenia zacząłem strzelać na łące obok domu. Problem w tym, że nie każdy ma łąkę zaraz koło domu.

No u mnie to raczej niema takiej możliwości :( Mieszkam na dość sporym osiedlu i musiałabym iść z kilometr żeby ją w pełni bezpiecznie odpalić. No a po jedną wyrzutnię nie będę leciała... głównie chodziło mi oto, że nie wiem jaką szerokość ma kąt V tej wyrzutni... Po prawej mam Drzewo po lewej mam słup elektryczny ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No u mnie to raczej niema takiej możliwości :(/> Mieszkam na dość sporym osiedlu i musiałabym iść z kilometr żeby ją w pełni bezpiecznie odpalić. No a po jedną wyrzutnię nie będę leciała... głównie chodziło mi oto, że nie wiem jaką szerokość ma kąt V tej wyrzutni... Po prawej mam Drzewo po lewej mam słup elektryczny ...

Też mieszkam na dużym osiedlu i zawsze znajdzie się miejsce na kątówkę, o godzinie 0 raczej nie jeżdżą samochody więc droga twoja a JW90 jest na tyle szybkie że zanim coś przyjedzie zdąży się wystrzelać :)



JacuQM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja odpalam zawsze ok. 8m od domu i nigdy nic się nie stało. Najlepiej obłóż cegłami z każdej strony kostkę i tyle. Po za tym gdy kostka o większym kalibrze jest bliżej to robi większe show :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...