Skocz do zawartości
  • 0

PRAWO- Czy można sprzedawać?


luka

Pytanie

Witam, mam pytanie do używkowników tego forum odnośnie poniżej prezentowanego rozporządzenia. ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA GOSPODARKI I PRACY1)
z dnia 29 lipca 2005 r.
sprawie wykazu wyrobów pirotechnicznych, na których nabywanie, przechowywanie lub używanie nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia.


Napisane jest tutaj o przechowywaniu, używaniu oraz nabywaniu lecz nic o ich handlu nie pisze. Mam własną działalność czy mogę sprzedawać wyroby pirotechniczne ze znakiem NWP?

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wydaję mi się, że potrzebna jest koncesja, która pozwala na handel materiałów pirotechnicznych, ale poczekaj na wypowiedź kogoś kto siedzi w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak możesz bez problemu stawiać stoisko smile.gif czy też handlować piro w sklepie.

Ważne jest żeby na stoisku lub w sklepie widniała kartka "Osobom poniżej 18 roku życia fajerwerków nie sprzedajemy" i konieczna jest gaśnica


Edit// fifa dywagacje lepiej zakończyć jak nie ma się dostatecznej wiedzy...
Czyli chcesz mi powiedzieć że wszyscy bazarowicze mają koncesję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałem troche ''dorobić'' przed świętami dzięki za wszystkie informacje. Mam dobre miejsce parkingowe gdzie rozbiję namiot. Czego mógłbym się obawiac podczas jakiejś kontroli? Czy ktoś miał z tym do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrzą czy masz instrukcję polską na wyrobach
Mogą kontrolować to czy masz działalność handlową
i czy jeśli zatrudniasz kogoś to masz z nim umowę
no i czy posiadasz te rzeczy o których napisałem poprzednio

PS z jakiej miejscowości jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrzą czy masz instrukcję polską na wyrobach
Mogą kontrolować to czy masz działalność handlową
i czy jeśli zatrudniasz kogoś to masz z nim umowę
no i czy posiadasz te rzeczy o których napisałem poprzednio

PS z jakiej miejscowości jesteś?







Jestem z małopolski (OLKUSZ) A co zrobić jeśli miałbym kogoś ''do pomocy'' ale nie byłby zatrudniony?
Jak najlepoiej się z tego wykręcić? Macie jakieś łatwe i skuteczne sposoby?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze musisz mieć odpowiednią klasyfikację pkd w profilu działalności, po drugie musisz opłacić podatek targowy oraz mieć pozwolenie od administratora terenu na którym chcesz sprzedawać.

Sama sprzedaż może odbywać się wtedy, gdy masz informację o zakazie sprzedaży niepełnoletnim oraz gaśnicę. Sprzedawane produkty muszą mieć polską instrukcję oraz być zakwalifikowane jako NWP. Nie możesz sprzedawać pojedynczych produktów, tylko i wyłącznie w oryginalnych opakowaniach, chyba, że na produkcie jest inna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze musisz mieć odpowiednią klasyfikację pkd w profilu działalności, po drugie musisz opłacić podatek targowy oraz mieć pozwolenie od administratora terenu na którym chcesz sprzedawać.

Sama sprzedaż może odbywać się wtedy, gdy masz informację o zakazie sprzedaży niepełnoletnim oraz gaśnicę. Sprzedawane produkty muszą mieć polską instrukcję oraz być zakwalifikowane jako NWP. Nie możesz sprzedawać pojedynczych produktów, tylko i wyłącznie w oryginalnych opakowaniach, chyba, że na produkcie jest inna informacja.





A jeśli teren na którym bym sprzedawał jest bezpański?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teren nie może być "bezpański" Jeżeli chcesz sprzedawać na parkingu np.Real,Tesco czy gdzie tam chcesz to idzesz to prezesa sklepu jeżeli gdzieś przy blokach to do spółdzielni mieszkaniowej i tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...