Skocz do zawartości
  • 0

Czy na bomby 2" trzeba mieć koncesje?


malfeusz

Pytanie

Witam
Byłem dziś w sp w ich głownym magazynie, chciałem zakupić 50 sztuk szelek 2", ale zadzwonił domnie kumple że ponoć kupowanie osobno szelek 2" wymaga pozwolenia czy to prawda? co prawda Pan z SP onic mnie się nie pytał ale narazie wstrzymałem się z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Rozumiem, kiedyś poprostu też mi ktoś wspominał że na 2" nie ma pozwolenia chyba że kupuje się osobno. Czyli bez obaw mogę zakupić 2" na visco od sp. dobra dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Określenie bomba 2" jest zbyt mało precyzyjne. Są 2", które są na koncesje i są 2", które jej nie wymagają. Podstawową zasadą jest wymóg rury w komplecie ze sprzedawanymi ładunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bomby, niezleżnie od kalibru, sprzedawane luzem są towarem koncesjonowanym. Aby można je było legalnie nabywać bez pozwolenia/koncesji muszą być zapakowane w opakowanie jednostkowe wraz z rurą do miotania, posiadać instrukcję obsługi w języku polskim, oznakowanie CE i napis <NWP>. Doadatkowo instrukcja i oznakowanie musi pojawić się na każdej sztuce wyrobu. Maksymalny kaiber bomb kulistych przeznaczonych do nabywania bez pozwolenia/koncesji wynosi 2", dodatkowo określone są normy co do składu i ilości mieszanki dla pojedynczego ładunku, które muszą być zgodne ze sharmonizownymi przepisami WE i potwierdzone odpowiednim certyfikatem CE.
Tyle w temacie.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem. Ja kiedyś kupowałem to musiałem dokupić rury i stojaki bo bez nie było mowy o zakupie. Dobra dzięki za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...