Skocz do zawartości
  • 0

Pozwolenie


Gość Michał

Pytanie

Gość Michał

Witam!

 

Mam do was pytanie. Mieszkam w Białej Podlaskiej i na urodziny mam zamiar zrobić pokaz. I teraz pytanie do was - Czy w Białej potrzebne jest jakieś pozwolenie? Mam napisać do urzędu miasta, gminy czy nawet do samego prezydenta. Proszę pomóżcie mi :)/>

 

Z góry dzięki :)/>

 

Zapomniałem dodać jednej rzeczy mieszkam na obrzeżach miasta czyli można powiedzieć ze na wsi. Więc myślę że wystarczy pójś do sąsiadów i poinformować ich o tym aby nie zadzwonili po policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zapomniałem dodać jednej rzeczy mieszkam na obrzeżach miasta czyli można powiedzieć ze na wsi. Więc myślę że wystarczy pójś do sąsiadów i poinformować ich o tym aby nie zadzwonili po policję.

 

Ogólnie, żeby strzelać poza sylwestrem musisz mieć pozwolenie, ale skoro mieszkasz na "wsi" to możesz poinformować sąsiadów, jak się zgodzą to strzelaj - oczywiście na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Michał

A jeśli chcę zdobyć takie pozwolenie to gdzie muszę napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem, to na terenie prywatnym można strzelać cały rok, ale nie chce Cie wprowadzać w błąd.

 

Też tak myślałem, lepiej jednak i tak poinformować sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Michał

A czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak wypełnić ten formularz i gdzie go znaleźć? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Michał

Dzięki wielkie już wcześniej to znalazłem :)

I to wszystko wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja napisałem do mojego urzędu miasta w sprawie urzycia materialów pirotechnicznych i otrzymałem natychmiastową odpowiedź poniżej ją wam zacytuje z wykreśleniem imienia i nazwiska Pani która odpowiedziała:

 

Witam! Informuję, że na terenie Gminy ____________ od 2011 roku nie

obowiązuje Uchwała Rady Miejskiej w sprawie zakazu detonacji

materiałów pirotechnicznych. Ww.sprawy reguluje między innymi Kodeks

wykroczeń. Jeżeli zamierza Pan

odpalać ww. materiały na swojej posesji musi Pan zapewnić uczestnikom

pokazów bezpieczeństwo i liczyć się z opinią

w tej sprawie z sąsiadami- pozdrawiam ______________, Kierownik Wydziału

Spraw Obywatelskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Michał

Przepraszam że was tak meczę ale jestem świeży :) To jeszcze zadam kilka pytań.

Wyśle ten formularz pocztą i czy oni coś mi określą jakiś papierek w razie jak by policja przyjechała? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam że was tak meczę ale jestem świeży :)/> To jeszcze zadam kilka pytań.

Wyśle ten formularz pocztą i czy oni coś mi określą jakiś papierek w razie jak by policja przyjechała? :)/>

 

 

Czytaj ze zrozumieniem

 

Na dole wniosku pisze Informacja dla zgłaszającego:(wypełnia PAZP)

 

i tam masz info czy ci dadzą pozwolenie czy nie. Najprawdopodobniej kontaktują się z tobą telefonicznie i informują jak wniosek został rozpatrzony i wysyłają do ciebie pocztą ale to najlepiej dzwonić do nich i pytać.

 

Dodatkowo masz wszystko napisane

 

 

Wypełniony formularz powinien trafić do Ośrodka Planowania Strategicznego na minimum 10 dni przed planowanym terminem realizacji przedsięwzięcia. Formularze mogą być wysyłane za pomocą faksu pod numer 22 574 57 69 lub pocztą na adres:

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Ośrodek Planowania Strategicznego

ul. Wieżowa 8

02-147 Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...