Skocz do zawartości
  • 0

Wyrzutnie-Układ, rozmieszczenie, łączenie.


Barpek

Pytanie

Witajcie,

Jak zwykłe młody laik zgłasza się z problemami. Więc może zacznę od tego, że zakupiłem ostatnio kilka wyrzutni na przecenie (bf). Mam w planach skleić jakiś pokazik na urodziny kuzyna. Do dyspozycji mam płytę sklejki 2.5x3.7 i chciałbym umieścić na niej wyżej wymienione produkty pirotechniczne. Tutaj rodzą się pytania:

-Jak ustawić wyrzutnie w układzie prostym (I) aby strzelały tak jakby wachlarzem (\I/)? Przede wszystkim interesuje mnie za pomocą czego to zrobić oraz pod jakim kątem żeby było bezpiecznie.

-W jakich odległościach umieścić je na tej płycie aby nie doszło do "zderzenia" ładunków w powietrzu. Chciałbym również uniknąć problemów na ziemi.

-W jaki sposób je połączyć? Widziałem już ten poradnik jak łączyć visco ale czytałem też gdzieś, że każda wyrzutnia ma dwa lonty. Więc mam dylemat czy połączyć je (wg. mnie) normalnie czyli:

-Poprowadzić visco (1cm/s) do wyrzutni i od niego visco (10 cm/s) do kolejnej baterii z pominięciem tamtej wyrzutni

-Poprowadzić visco (1cm/s) do wyrzutni i od niej visco (10 cm/s) do kolejnej baterii

Z góry dzięki, wspomnę, że jestem laikiem i będzie to moje drugie podejście styczności z pirotechniką bardziej "na serio"

Pozdrawiam Barpek :)/>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Aby ustawic kostki w ukladzie \|/ weź kawałek deski i połóz kostki na ziemi ustaw je w tym układzie (\|/) do boków kostki przyloż deske i obklej je dookoła w tej pozycji w jakiej mają strzelać ( tym kostka co sa po boku daj kąt pochyłu tak ok 15*). jezeli masz kostki kątowe i maja stać obok siebie to daj je w odległości 5/10cm od siebie a jezeli masz kostki które maja układ strzelania | to nie musisz sie obawiac że ładunki się "zderzą". Wisco możesz połączyc za pomocą opasek zaciskowych najlepszy sposób. Nie każda wyrzutnia ma 2 lonty a jezeli juz ma to ten drugi lont jest zapasowy czyli nieważne który lont odpalisz wyrzutnia będzie strzelała, a jak odpalisz dwa naraz wyrzutnia będzie strzelała szybciej. Teraz rada od siebie jezeli łączysz wyrzutnie za pomoca lontu daj lont podwójnie czyli nie jeden "lont przez wszystkie wyrzutnie tylko podwójny "pasek" lontu daj. Mysle że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki wielkie. Akurat zdążyłeś bo właśnie miałem kończyć montaż już na amen. Bardzo przydało mi się to co napisałeś bo zrobiłem jedno wielkie G heh. Temat do zamknięcia.

 

Pozdrawiam Barpek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...