Skocz do zawartości

[mantis] Mantisówka 2024


mantis

Rekomendowane odpowiedzi

Tego roku mantisówka stuffówka arsnenałówka dwa tysiące dwadzieścia cztery, czyli kontynuacja kupowania rzeczy, które stopniowo dokłada się do wishlisty oraz plany zakupowe z różnych powodów niezrealizowane we wcześniejszych latach.

Wszystkiego czego chcę nie jestem w stanie kupić, dlatego niektóre fajerwerki będę odpalał "mentalnie" poprzez oglądanie nagrań na YouTube w słuchawkach HD z dźwiękiem przestrzennym Dolby Surround, z głębią basu i funkcją wygłuszania głosów dopływających z otoczenia, aby dostać chociaż namiastkę kontaktu z danym artykułem.

20 lat na forum... Jestem tu prawie od początku istnienia fajerwerki.webd.pl i powiązanego z nim fajerwerki.webd.pl/forum, które później przekształciło się w obecnie nieistniejący portal fireworks.com.pl i powiązanego z nim funkcjonującego do dziś forumfajerwerki.pl, i raczej nikt nie pomyśli, że mam tyle lat co to forum, tylko trochę więcej, bo w końcu trzeba mieć co najmniej kilka/kilkanaście lat, aby odbić się od ziemi, usiąść na krześle, zrozumieć alfabety i zacząć maniakalnie postować przed klawiaturą komputera.

Plany takie, aby w 2024 roku zrobić jeden pokaz na wałach rzecznych w godzinach wczesnowieczornych, bo wtedy jest najwięcej ludzi chętnych przyjechać. Opcja o tyle dobra, że około 17:00 ludzie są jeszcze trzeźwi i nie rozjechali się na bale sylwestrowe i domówki do znajomych. Zostawię sobie jedynie parę artykułów na północ, a dużego pokazu w okolicach 21:30 koło domu przynajmniej teraz nie planuję, co w konsekwencji może oznaczać trochę mniej kupionego piro w tym roku, ale to są tylko plany, a rzeczywistość pokaże co z tego wyniknie. Oprócz tego jakieś fontanny na Wigilię by się przydały.

Rozpoczynam od zdjecią pirotechniki, która przechodzi na następny rok. Signalosy odpalam po parę sztuk w roku, bo są dla mnie zbyt kolekcjonerskie, aby odpalić wszystko na raz.

y1hVbHU.jpg

oCYp1jV.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem dlaczego,ale odnoszę wrażenie,że one są mocniejsze od wersji 3.0. U mnie jeszcze w skrzyniach " nie do ruszenia". Ale jak Ci zabraknie ich w końcu daj znać. Wtedy sięgnę do zapasów.....?

Pamiętam jak odpalałem parę na naszym składowisku. Dekiel od piezometru ( dziura w ziemi do pierwszego poziomu wody głębinowej) poleciał tak wysoko,że prawie go straciłem z oczu....

Bo zacny z Cienie Forumowicz.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Koopacz napisał:

Nie wiem dlaczego,ale odnoszę wrażenie,że one są mocniejsze od wersji 3.0.

Dokładnie. Wersja 2.0 jest fizycznie większa i bardziej doładowana prochem niż 3.0. Wyższy numer sugeruje jakąś ewolucję, najczęściej wyższy numer kojarzy się z większym rozmiarem. W przypadku tych petard jest na odwrót. W dodatku nie pamiętam, aby wyszła kiedyś wersja 1.0. Możliwe, że 1.0 nie przeszła testów Dextrina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Mantisówka początkówka :D signalosy. Ja trochę nie petardowy/emiterowy ale dextrin to dextrin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Rozgrzewka silnika była dobra ale obecnie brak paliwa. Czekamy aż coś zatankujesz ;)  A zatankujesz na pewno tylko pytanie kiedy i jaki rodzaj benzyny będzie używany w tym roku. 

"20 lat na forum"-starość nie radość :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze zakupy w tym roku.

Petardy, wulkaniki i gwizdki pójdą na spotkanie, rzymy na wigilię, bo ciche, a stroboskopy dopiero na sylwka, bo dość łatwo zdradzają położenie odpalającego. Wydawało mi się, że te strobo za 18 zł będą trochę większe, ale fakt faktem, mają dość sporą masę jak na taki rozmiar.

Kolejne smaki rzymskich ogni 72 strzałowych:

  • Blue Star
  • White Glitter Willow
  • Brocade Coconut Tail
  • Green Whirl To Green Glittering

rDELYCD.jpeg

stadiumstyle.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...