Skocz do zawartości
  • 0

Praca Pirotechnika.


zawiasxdd

Pytanie

Chciałbym się dowiedziec jakie dokumenty skzolenia itp. trzeba miec aby "wytwarzac" i robić własne pokazy..Chodzi mi głownie o załozenie własnej firmy i oólnie o Kariere Pirotechnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

aby zdobyć papier który umożliwi Ci używanie materiałów 1,3G(tylko i wyłącznie używanie! nie kupowanie i nie magazynowani i niesprzedawanie! i nie robienie własnych pokazów!) musisz po pierwsze mieć skończone 21 lat po 2 musisz mieć udokumentowane przepracowane(polega to na noszeniu rur, ciągnięciu kabli i pokrewnych spraw które nie mogą być związane z bombami!) ileś tam godzin(określone w przepisach) w firmie która ma wszystkie potrzebne papiery na używanie i magazynowanie materiałów pirotechnicznych.... jak będziesz miał załatwione te 2 sprawy to pogadamy wtedy:)

Powodzenia!:)

P.S. widzę ze 21 masz lat... jeśli to prawdziwy wiek który podałeś - to jedna z tych spraw które napisałem wyżej odpada:)

P.S. 2 Jeśli już będziesz miał przepracowane ileś godzin w takiej firmie to pomoc z forum nie będzie Ci potrzebna apropo dalszej drogi... gdyż osoby z tamtej firmy powinni Cie sami wysłać na szkolenie i powiedzieć co i jak i gdzie i za ile:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jaki budżet posiadasz ?? żeby założyć własną firmę zajmującą się pirotechniką nie mówię tu o sprzedaż czy robienie pokazów ale to i tak parę milionów zł trzeba wpakować nie mówię już o produkcji bo wtedy to kwoty kosmiczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak się postarasz to może za 10lat będziesz mógł wytwarzać swoje fajerwerki bo do tego nie wystarczą chęci pewnie trzeba załatwić masę papierów mieć praktyki w jakiejś firmie i wiele wiele innych bo już trzeba się napracować żeby mieć papiery na kupno, przetrzymywanie i wystrzeliwanie 1.3G a co dopiero na wytwarzanie swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

firma Basile zbierała wszystkie papiery/pozwolenia/licencje przez okolo 3 lata!!
Do tego trzeba mieć odpowiednia lokalizacje i budynki przystosowane do produkcji(maszyny, pokrycie podłogi[antystatyczne - cholernie drogi materiał!], odpowiednie lampy, budenyk specjalnie zaprojektowany - zatwierdzony przez WITU(biora multum kasy za to)! )!! Teren musi być chroniony 24h na dobę! Basiel akurat używa terenu byłej fabryki prochu w pionkach która jest bylem terenem wojskowym - nadal jest tam produkowany proch(czyli specjalny nadzór nad terenem jest) znajdują sie tam zasieki dokoła całego terenu, bunkry i inne budynki użytkowe (czyli teren jest przystosowany)

czyli powodzenia:) w produkcji!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

heh no to troszke zaczynam miec watpliwosci :D ale naprawde wielkie dzieki za to ze mi pomogliscie bo niewiedzialem co i jak, a teraz mam przynajmiej jasno w glowie :) ale powiem wam ze rozmawialem za granica z jednym pirotechnikiem (poznalismy sie na jakims pokazie) zagadałem do nigo co i jak zaczolem go wypytywac jak to jest? powiem wam ze nie jest to taka łatwa praca jak sie wydaje.. raz ze strasznie meczaca to pracujesz od rana do wieczora..i powiedzial mi zebym sie zajmowal piro jako amator bo on wolał by robic w zyciu co innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy jak kogoś do tego ciągnie to może pracować jako pirotechnik ale co prawda to prawda jeżeli ma się pokaz za pokazem to jest to męczące i po jakimś czasie trzeba sobie odpocząć bo pracować dzień w dzień od rana do wieczora nie jest lekko a tym bardziej jak ma się na głowie takie zadanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...