Skocz do zawartości
  • 0

Jumbo Prosze o Pomoc


kosteczko

Pytanie

I-Witam otóż ja mam taki dylemat polegający na petardzie jumbo.Otóż nie wiem która z nich jest najmocniejsza(będę wdzięczny za odp.)

II-Czy są głośniejsze Petardy od FP3(new) które można kupić w Hurtowniach?

III- I może od razu jeszcze ostania rzecz odnośnie nazwy rakiety która w powietrzu wygląda jak wielka piwonia(można je spotkać na jakiś pokazach itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

I wydaje mi się że Mega Jumbo, miałem ją kiedyś, z seri Jumbo była najlepsza ALE kompletnie nie opłaca się jej kupować. Cena wysoka a huk nie taki duży jak na jej rozmiary. Słyszałem że często zdarzają się niewypały. Dlatego idąc tym tropem zdecydowanie bardziej polecam FP3NEW. ;)


Co do rakiet to nie znam odpowiedzi, może bardziej da się ją opisać, może JR27??


Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Głośność petardy to rzecz względna, odbierana przez każdego inaczej. Huk ma tyle parametrów, że nie warto się bawić w dywagowanie na temat głośności podobnych pod tym względem petard. Kup FP3NEW, na pewno się nie zawiedziesz, a zapłacisz o wiele mniej niż w przypadku innych, większych petard. W tym roku np. testowałem achtungi triplexowskie i przegrywały one z FP3NEW.

Jeśli chodzi o pyt. nr 3 to powiem Ci z perspektywy osoby która pirotechnikę widowiskową ogląda kilkadziesiąt razy do roku, że wyroby komercyjne nie mogą się w żaden sposób równać z fajerwerkami wymagającymi pozwolenia. A w szczególności rakiety, do których pchane są gwiazdkowe mixy tworzące na niebie zamiast zwartej kompozycji jakąś wieloefektową abstrakcję. Idealne kształty peonii/piwonii uzyskuje się z kul, a nie z cylindrów. Potwierdzenie tego znajdujemy w piro. profesjonalnej, gdzie chryzantemy i peonie są pakowane do bomb kulistych, podczas gdy cylindry są nadziewane gwiazdkami tworzącymi na niebie mozaiki albo polipy. Tak więc z rakiety efektu zbliżonego do profesjonalnych kul nie uzyskasz :) Jeżeli już, to możesz kupić moździerze amatorskie ( najlepiej triplexowskie ). Od 1,5" są już w miarę ( jak na warunki amatorskie ) zadowalające efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli taka ładna piwonia to przynajmniej kaliber 30 mm ?
taki zwykły człowiek może sobie takie coś sprawić czy głównie służą do profesjonalnych pokazów ?
A może potrzeby jakiś papierów pytam się bo nie wiem a widzę że ty obcykany jesteś :D.
Będę wdzięczny za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Patrząc jedynie na pojedynczy efekt, to najlepszy uzyskasz z moździerza. Ładne 2" amatorskie ma SuperPower, tyle że jest duży problem z ich zdobyciem. Nawet w ich siedzibie w Michałowicach nie zawsze są dostępne. Jorge moździerze powyżej 1,2" ma beznadziejne. JW43 i JW888 to wcale nie cylindryki 1,75", tylko znacznie mniejsze kule umieszczone w małej tubce. Dobre 1,5" ma Tomaszek i Triplex.

Wszystko powyżej 50 mm wymaga pozwolenia. W "dużych" rakietach, pozornie większych niż 2" widzimy tylko obudowę, podczas gdy ładunek właściwy z reguły jest znacznie mniejszy.

Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia to możesz się pofatygować do Triplexa po ich nie wymagające pozwolenia bombki 2". Są to obecnie najmocniejsze możliwe do kupna bez żadnych zezwoleń ładunki. Z tym że dostaniesz je jedynie bezpośrednio w Triplexie.

Efekt mają taki:



Na pokazach latają zazwyczaj minimum 2,5", czyli już te które wymagają pozwolenia.

Ja i tak będę się trzymać tego, że ogólna ekspozycja jest dużo ważniejsza niż pojedynczy efekt. Więc będę zawsze polecał i proponował zamiast moździerzy baterie. Lepiej za te 30 zł które kosztuje moździerz + kilka/kilkanaście kul kupić jedną, dwie kostki i mieć dobry efekt przez 30-45 sek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo w sumie wrzucać tak po jednej kulce to trochę zajmie.
Dobra powiedzmy że się zdecydowałem na wyrzutnie tylko znowu mam prośbę bo nie wiem które mają efekty warte swojej ceny.Więc jakbyś był tak miły możesz podrzucić mi kilka ofert

Firma obojętna, jak coś do Wrocławia będę jechać ostatni tydzień czerwca.Więc jak chcesz mogą być z triplex'u, ale to bez różnicy :D.
Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko znowu nie wiem czy Triplex sprzedaje pro. NWP w detalu (Wap, jak możesz to napisz jak z tym jest :) ). W każdym bądź razie obecnie na rynku amatorskim najlepszy jest Triplex i to wyrzutnie tego importera polecam. Nawet małe kostki 20 mm 16 sh dają radę i są bardzo tanie. Uważałbym tylko na te, z kolekcji zodiak ( na jednej się trochę przejechałem ). Kolekcja modern i prime fireworks są doskonałe, polecam w szczególności TXB645, TXB798, 2520, U31439 oraz wspomniane wcześniej 16sh 20 mm TXB602-TXB605. Zwracaj też uwagę na ceny, żebyś za 25 sh 20 mm nie zapłacił 40 zł. Jeżeli znajdziesz jakiś sklep to możesz przekalkulować czy bardziej nie opłaca się zamówić w internecie. Na fajerwerkimarket.pl jest wyprzedaż i nawet po dodaniu kosztów przesyłki ceny fajerwerków i tak są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...