Skocz do zawartości
  • 0

10 rakiet w jednej chwili.


Gieniu

Pytanie

Planuję na tego sylwestra zbudować stelaż z listewek i rurek PCV na 10 rakiet, tutaj taki mniej więcej schemat rozmieszczenia rakiet:
beztytuuxth.png

Cały stelaż to będą 2 takie prostokątne ramki na których rurki będą się tak spierać żeby były pod odpowiednim kontem.

Chcę wykorzystać TE zapalniki, do jednego potrzeba napięcia z 9V bateri, no i nie wiem, czy jak połączę wszystkie 10 równolegle, to będę potrzebował napięcia około 90 V, da się to jakoś inaczej rozwiązać?

No i mam pytanie czy wystrzelenie 10 rakiet w tej samej chwili jest bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

I jeszcze jedno. Te zapały - bo nie są to zapalnik :) (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi ) są do lontu szybkiego i może się zdarzyć ( może ale nie musi) że zielony nie odpali. Do nich powinno się zastosować kawałek lontu szybkiego (5 cm) i wtedy będzie raczej 99,99 % że wszystko pójdzie ok. A Jeżeli już mają strzelić jednocześnie ( co jest mało realne ze względu na różną długość lontu i budowy rakiet to trzeba połączyć je lontem zielony, i całą "drogę" okleić Pyrolepą - Wtedy wystartują "mniej więcej razem"
Tyle technicznie. A twój pomysł jest raczej ... średni żeby nie powiedzieć kiepski. Nie mówię oczywiście o stelażu tylko o zużyciu sterty zapałów do sterty rakiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No może serio te zapały, sobie odpuszczę, i po prostu w 5 weżniemy po 2 zapalniczki, wtedy nie wylecą w tej samej chwili, ale o to nic, chodzi mi o to czy jest to w miarę bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wektory sił wynoszących rakiety w górę są skierowane w tą samą stronę, więc rurki mogą stać tuż przy sobie, a i tak wszystko poleci tam, gdzie powinno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wektory sił wynoszących rakiety w górę są skierowane w tą samą stronę, więc rurki mogą stać tuż przy sobie, a i tak wszystko poleci tam, gdzie powinno wink.gif



Dokładnie. W zeszłym roku w ten sposób odpalałem po 5 detonatorów na raz i nie miałem przypadku zboczenia rakietki z trasy ziemia-pion-niebo. Łączyłem szybkim po jednej opasce. W jednym przypadku nie podpaliła się jedna rakietka. Dla pewności połącz na 2 opaski i będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...