Skocz do zawartości
  • 0

Problem z moździerzem JW47 i JW24 - Pomocy!!!


Golden

Pytanie

Witam.
Kupiłem na Sylwestra 2010 roku dwa moździerze: JW47 Super Artillery i JW24 Magnum.
Zacząłem od odpalania moździerza JW47 Super Artillery: Postawiłem rurkę na śniegu, włożyłem szelkę kulką do góry (prawidłowo), odpaliłem lont
i wysadziło mi cały moździerz na ziemi :( Pozostałe szelki wyrzuciłem w śnieg, bo wysadziło mi moździerz.
Zacząłem odpalać drugi moździerz JW24 Magnum: Procedura odpalania taka sama, tyle, że po odpaleniu pierwszej szelki, poszła on w górę i wybuchła, natomiast w rurce po wybuchu tej szelki popękała mi podstawka od moździerza (od rurki do moździerza) i mam pytanie:
Czy w odpowiedni sposób odpalałem te moździerze czy raczej nie? Jak prawidłowo powinno się odpalać te moździerze? Wasze rady, opinie, oceny, komentarze. Proszę o wszelką pomoc.
Pozdrawiam
Golden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o pierwszy przypadek, to chyba była wadliwa szelka, może źle się jakoś tam ułożyła. A z pękającą podstawką ostatnio dużo było takich przypadków z moździerzem od Triplexa  TXB546. Odpalać należy tak jak jest na instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odpalałeś prawidłowo, podstawki w tym roku pekały chyba wszystkim więc tym sie niemartw, a co do rozsadzenia tuby na ziemi, nastepnym razem sprawdź, czy kulka swobodnie moze sie poruszać w tubie, nim odpalisz lont;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.
Dziękuję Wam bardzo za Wasze posty w tym temacie.
Myślę, że miałem pecha z tym moździerzem JW47 Super Artillery.
A co do pękających podstawek, to widzę po postach, że nie tylko ja miałem z tym problem.
Prawdopodobnie Jorge robi słabe te rurki.
Dlaczego te rurki kartonowe od moździerzy Jorge tak pękają.
Może są zrobione ze słabych materiałów.
Pomóżcie mi jeszcze: Czy warto kupować te moździerze (Wasze oceny, opinie, komentarze, doświadczenia))??
Pozdrawiam
Golden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja miałem moździerz z biedronki (tam są produkty Jorge) i wszystkie szelki rura jak i podstawka wytrzymała. Jeśli się nie mylę to oba moździerze to praktycznie to samo i ten sam kaliber więc mogłeś strzelać z drugiej rury. Jeśli efekty na niebie szelek ci się podobały, to myślę że warto. TXB546 wielu ludzi w tym roku rozczarował, jednym z lepszych (minimalnie raczej lepszy) to jeszcze był SP0008 choć też niby się pogorszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W 2010 miałem możdzierz Jorge JW47. Efekty nawet ładne , lecz "rura" po 5 strzałach uległa zniszczeniu, gdyż szelka nie wyleciała w powietrze -.-
Chyba JW47 w 2010 było jakieś wadliwe ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...