Skocz do zawartości
  • 0

Lont - Ile metrów byście brali ?


Ari001

Pytanie

Witam, tak jak w temacie, dajmy na to ze macie stuff za okolo 1400 zł i w tym duzo wyrzutni rzysmkich ogni i inny roznych rzeczy, to ile metrów lontu byście brali.? :))

(zakładam ten temat, ponieważ sam nie moge sie zdecydować ile wziąśc lontu, by nie zabrakło.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Podlicz sobie czas wszystkich wyrzutni/rzymskich ogni/itd, dodaj do tego 100-120 sekund zapasu, potem pomnóż to razy dwa i już. Proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze zły dział,a po drugie to skąd mamy wiedziec?Przecież można kupic za tą samą kwotę np. 50 małych wyrzutni,albo z 5 dużych,albo 15 średnich :D
Jak będziesz już kupował lub układał plan to wtedy dopiero można by się zastanawiac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po pierwsze zły dział,a po drugie to skąd mamy wiedziec?Przecież można kupic za tą samą kwotę np. 50 małych wyrzutni,albo z 5 dużych,albo 15 średnich :D
Jak będziesz już kupował lub układał plan to wtedy dopiero można by się zastanawiac :D

Plan już mam ulozony, oraz pierwsza cześc 11/12 już mam i znajduje sie w nim 13 wyrzutni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może wklej tutaj spis tych wyrzutni, bo na oko nikt Ci nie powie ile tego lontu, ewentualnie zastosuj się do tego co napisałem wyżej - tak najszybciej wyliczysz ilość potrzebnego lontu. Wyprzedzając Twoje pytanie - mnożysz razy dwa ponieważ najlepiej jest dać lont podwójnie gdyby jeden zgasł lub gdyby łączenie zawiodło...
To że masz 13 wyrzutni nic nam nie mówi, bo dla Ciebie dużą kostką będzie np. JW35 a dla mnie JW1112...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może wklej tutaj spis tych wyrzutni, bo na oko nikt Ci nie powie ile tego lontu, ewentualnie zastosuj się do tego co napisałem wyżej - tak najszybciej wyliczysz ilość potrzebnego lontu. Wyprzedzając Twoje pytanie - mnożysz razy dwa ponieważ najlepiej jest dać lont podwójnie gdyby jeden zgasł lub gdyby łączenie zawiodło...
To że masz 13 wyrzutni nic nam nie mówi, bo dla Ciebie dużą kostką będzie np. JW35 a dla mnie JW1112...

Tsa JW35, tylko, że w moim stufie bedzie JW418 (sądze , że wiesz co to takiego) To lepiej nie rób z siebie pośmiewiska takimi odpowiedziami.

A co do twojej wcześniejszej odpowiedzi to bym musial wydać z 500 zł na lont ( Przykro mi, ale tak dziwnie tłumaczysz)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tsa JW35, tylko, że w moim stufie bedzie JW418 (sądze , że wiesz co to takiego) To lepiej nie rób z siebie pośmiewiska takimi odpowiedziami.

A co do twojej wcześniejszej odpowiedzi to bym musial wydać z 500 zł na lont ( Przykro mi, ale tak dziwnie tłumaczysz)

Kto robi z siebie pośmiewisko? 500 PLN na lont? Ogarnij się. 10 metrów kosztuje 15 PLN... Kupujesz lont wolny (1cm/s) czyli metr lontu spala się w ciągu 01:40. Analogicznie, 10 metrów lontu spala się w 14 minut. Jeżeli wszystkie wyrzutnie będą pokroju JW418 to za 1400 PLN nie postrzelasz dłużej niż 5 minut. Także proszę Cię, jeżeli zadajesz pytanie, a ktoś Ci bardzo logicznie udziela odpowiedzi, to podziękuj a nie szukaj zaczepki.

Dla jasności przykład obliczenia: JW418 (35 sekund) + JW408 (30 sekund) + JW1112 (40 sekund) = 105 sekund * 2 = 210 sekund = 210 cm lontu.

Wyrzutnie wybrane przykładowo, żeby Ci zobrazować sposób wyliczenia długości lontu. Przy większej ilości wyrzutni dodaj sobie 100-120 cm lontu na zapas. Proste?

Dodatkowo nie rozumiem Twojego oburzenia odnośnie JW35 i JW418. Chcesz się pochwalić tym, że będziesz mieć JW418? JW35 rzuciłem dla przykładu ale tej wyrzutni naprawdę nic nie brakuje, chociażby ze względu na to, że JW35 ze względu na dużą ilość ładunku jest wyrzutnią 1.3G NWP. Czasem lepiej jest poczytać i posłuchać kogoś kto ma większą wiedzę, niż na siłę próbować przekonać innych do swoich (często niesłusznych) racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tsa JW35, tylko, że w moim stufie bedzie JW418 (sądze , że wiesz co to takiego) To lepiej nie rób z siebie pośmiewiska takimi odpowiedziami.

A co do twojej wcześniejszej odpowiedzi to bym musial wydać z 500 zł na lont ( Przykro mi, ale tak dziwnie tłumaczysz)


tak pośmiewisko to ty może z siebie robisz swoją debilną gadką.

Szczerze nie rozumiem czego wyleciałeś, że będziesz miał Achillesa ?? Próba dowartościowania się ?? Najlepiej to powiedz jakie będziesz miał wyrzutnie a nie ,, Tsa JW35, tylko, że w moim stufie bedzie JW418 (sądze , że wiesz co to takiego) To lepiej nie rób z siebie pośmiewiska takimi odpowiedziami. " bo tym robisz z siebie idiotę :) bo ci i tak zostanie 1k złotych jeżeli chcesz wydać 1,4 k a achilles chyba 400 kosztuje więc nie wiem czego się rzucasz o.O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gnz87 Było trzeba tak od razu tłumaczyć. I jak słyszalem to lont wolno to jest 10cm/s , a szybko palny 1cm/1s, i jak mi wiadomo to 10m kosztuje 10 zł.

@Raphii Jak tam? :) Dupo lizie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gnz87 Było trzeba tak od razu tłumaczyć. I jak słyszalem to lont wolno to jest 10cm/s , a szybko palny 1cm/1s, i jak mi wiadomo to 10m kosztuje 10 zł.

To źle słyszałeś. Lont wolnopalny to lont który pali się 1 centymetr na sekundę. Lont szybkopalny to lont który się pali 10 centymetrów na sekundę.
Cena lontu zależy od jego jakości. Wysokiej jakości lont wolnopalny o grubości 3mm kosztuję 15 PLN, natomiast cena gorszego jakościowo lontu wolnopalnego o grubości 3mm wynosi 13 PLN.

Tak więc widzisz sam, że Twoja wiedza jest jeszcze dość słaba. Słyszeć a wiedzieć to dwa skrajne pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gnz87 Było trzeba tak od razu tłumaczyć. I jak słyszalem to lont wolno to jest 10cm/s , a szybko palny 1cm/1s, i jak mi wiadomo to 10m kosztuje 10 zł.

@Raphii Jak tam? :) Dupo lizie :)



no cóż to, że powiedziałem, że jesteś idiotą to nie oznacza, że jestem dupo lizem ;) Bo zachowujesz się jak idiota i niestety nie wiesz co odpisać na mój poprzedni post :) A powiedziałem prawdę o tobie i o twoim zachowaniu

Nie pozdrawiam :dry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Raphii A ja po prostu powiedziałem prawde o Tobie, proste jak linijka.

@gnz87 Dobra, już sie nie chwal co Ty wiesz, a czego nie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@gnz87 Dobra, już sie nie chwal co Ty wiesz, a czego nie.

To Ty nie pisz tego, czego nie wiesz. Tak będzie lepiej dla wszystkich. Wyprowadziłem Cię z błędu, ale oczywiście Ty to odebrałeś jako obrazę Twojej osoby... Jeżeli każdy Twój temat/post ma wyglądać jak ten powyższy, to błagam Cię, zmień forum. Masz 16 lat, także czytanie ze zrozumieniem powinno być Ci nie obce. Poczytaj dział pomocy, poczytaj tematy w dziale fajerwerki. Zakładaj tematy tylko wtedy, gdy jesteś w 100% pewien, że na forum nie ma odpowiedzi na pytanie które Cię nurtuje. Przecież to takie proste...
Już był tu taki jeden który kupował szelki 4" na targu i miał kolegę którego kolega ma kolegę w mafii... :banned:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ten temat nie ma sensu. Z początku nie wiadomo o co chodziło, a autor pokazuje swoją skrajną wiedzę i obraża innych członków forum. to tyle

ja bym temat usunął :banned:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Temat jest jest nieusunięty oraz przeniesiony do działu off-top w celach czysto humorystycznych. Czasem i z niewiedzy oraz braku wychowania można się pośmiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...