Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to są nowe układy dopiero co je z foli wyciągnąłem, jak je wyciągnę z podstawki to problem nie znika dotykam każdego pinu przekaźnika osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są nowe układy dopiero co je z foli wyciągnąłem, jak je wyciągnę z podstawki to problem nie znika dotykam każdego pinu przekaźnika osobno.

 

Wyjąłeś ULN.

Dotykasz pinu podstawki ULN i kolejno pinów cewki przekaźnika od strony sterowania i zasilania.

W obu przypadkach masz zamknięty obwód?

Nie możliwe!

Pin podstawki "wisi" w powietrzu,

jeden pin cewki jest do niego dołączony więc miernik sygnalizuje zamknięcie obwodu tj. 0 ohm i tak jest ok,

ale drugi jest oddzielony cewką, która ma wg. datasheet 660 ohm, więc miernik musi pokazać tą wartość lub coś koło tego.

Zmierz rezystancję cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dotknę dwóch dolnych pinów przekaźnika to wartość wynosi 0ohm . I co teraz mam wylutować przekaźnik i spróbować bez niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan co wziąłem drugi miernik i cewka przekaźnika jednak pokazuje 655ohm a rezystancja pomiędzy pinem 1 układu uln a przekaźnikiem drugim wynosi 1340ohm więc nie wiem ale chyba tamten miernik był zepsuty. Jeżeli jest ok to bardzo dziękuje i przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie Pan co wziąłem drugi miernik i cewka przekaźnika jednak pokazuje 655ohm a rezystancja pomiędzy pinem 1 układu uln a przekaźnikiem drugim wynosi 1340ohm więc nie wiem ale chyba tamten miernik był zepsuty. Jeżeli jest ok to bardzo dziękuje i przepraszam.

 

Ok, ostatecznym testem będzie klikanie przekaźników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravím všechny.

 

Tak jsem tady po roce znovu. Má myšlenka mě neopustila a přitom jsem poznal člověka, který rozumí MOSFET transistorům daleko víc než já, takže by to mohlo i fungovat. Abych uvedl všechny do obrazu mého plánu. Mím cílem je projekt KNK1301 předělat tak, že odstraním relátka a nahradím je MOSFET transistory. Tím pádem jeden odpal nebude přes 3 relátka ale jen 2 MOSFET tranzistory, ovšem bude zachován celkový počet odpalů. ( 48 odpalů). Další věc, která mě napadla je taková, že když se dá povel ARMED, tak se sepne pomocné relátko s odpalovacím napětím.

Touto cestou bych chtěl poprosit uživatele ZK1959, zda je možné napsat nový HEX soubor pro ATMEGA16v tomto uspořádání.

 

odpal 1,1 ATMEGA 16 log 1 PB0 PA0

odpal 1,2 ATMEGA 16 log 1 PB1 PA0

odpal 1,3 ATMEGA 16 log 1 PB2 PA0

odpal 1,4 ATMEGA 16 log 1 PB3 PA0

odpal 1,5 ATMEGA 16 log 1 PB4 PA0

odpal 1,6 ATMEGA 16 log 1 PB5 PA0

.

.

.

odpal 3,16 ATMEGA 16 log 1 PB7 PA05

 

Funkce armed ATMEGA 16 log 1 PA7

Funkce Disarmed ATMEGA 16 log 0 PA7

 

Ostatní funkce budou zachovány, tak jako u KNK1301(ATMega 16) + LCD.

 

A proto se ještě jednou ptám. Bylo by možné napsat pro ATMegu 16 nový HEX soubor?

 

S pozdravem Avula.

 

Witam wszystkich.

Więc jestem tutaj ponownie po roku. Czy ta myśl nie opuszczała mnie, a ja spotkałem człowieka, który rozumie MOSFET transistorům znacznie więcej niż ja, więc może to być równie dobrze pracować. Aby dać cały obraz mojego planu. MIM Celem projektu jest KNK1301 przebudować tak, że przekaźnik będzie usunąć i zastąpić tranzystory MOSFET. Tak więc, jeden strzał będzie w wieku powyżej 3 przekaźniki, lecz tylko dwa tranzystory MOSFET, ale zachowuje się całkowitą liczbę uderzeń. (48 strzałów). Inną rzeczą, która przyszła mi do głowy, że on może dowodzić ARMED i przełącza napięcie pomocnicze wyrzutni przekaźnika.

W ten sposób chciałbym zapytać ZK1959 użytkownika, czy jest możliwe, aby napisać nowy plik HEX dla ATMEGA16v ten układ.

 

cue 1,1 ATMEGA 16 log 1 PB0 PA0

cue 1,2 ATMEGA 16 log 1 PB1 PA0

cue 1,3 ATMEGA 16 log 1 PB2 PA0

cuel 1,4 ATMEGA 16 log 1 PB3 PA0

cue 1,5 ATMEGA 16 log 1 PB4 PA0

cue 1,6 ATMEGA 16 log 1 PB5 PA0

.

.

.

cue 3,16 ATMEGA 16 log 1 PB7 PA05

 

Funkce armed ATMEGA 16 log 1 PA7

Funkce Disarmed ATMEGA 16 log 0 PA7

 

Inne funkcje zostaną utrzymane, tak KNK1301 (ATmega 16) + LCD.

I tak po raz kolejny pytam. Byłoby możliwe napisanie Atmega 16 nowy plik HEX?

Z poważaniem Avula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Avula.

Jeśli dobrze rozumiem, ma to być matryca 8 (PB0..PB7) na 6 (PA0..PA5), czyli razem 48 cues.

Dodatkowe na pinie PA7 ma się pojawić 1 informująca o programowym uzbrojeniu modułu.

Wskazany obszar wyjść jest taki sam jak obecnie w knk1301 więc raczej nie będzie problemów.

Ok, postaram się napisać odpowiedni HEX.

Pozdrawiam,

zk1959

 

PS.

Napisz proszę, który port B/A steruje "plusem" a który "minusem".

Zarobię tak aby najpierw włączył się "minus" a po kliku msec "plus".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam drodzy koledzy. Mam do ciebie pytanie. Co może zastąpić max485ECPA wiórów + w KNK1301.

 

W zasadzie dowolny driver max485, ale wybierz raczej taki,

który ma dodane zabezpieczenia przed zakłóceniami na magistrali (sprawdź w datasheet),

bo na płytce knk1301 ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prozatím děkuji. vyzkouším a dám vědět. Ještě dávám dohromady desku, ale spěje to k zdárnému konci.

 

Na razie dziękuję. Postaram i poinformować. Jednak jestem łącząc płytę, ale zbliża się do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Więc rusz się lód. Płyta prototip jest zakończona. Zainstalować komponenty i idzie do testowania.

 

Zdravím.

 

Tak se hnuly ledy. prototip desky je hotov. Dosadit součástky a jde se testovat

 

20170415_175659_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć Proszę mi powiedzieć, jak zaprzyjaźnić KNK 1301 kontrolę Pyroignition. Chtodlya powinienem zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Proszę mi powiedzieć, jak zaprzyjaźnić KNK 1301 kontrolę Pyroignition. Chtodlya powinienem zrobić?

 

Potrzebny Ci jest plugin KNK1301.dll

Skontaktuj się z użytkownikiem forum Avula lub Yannic Wilkening autorem programu PyroIgnitionControl

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, w jaki sposób skontaktować Yannic Wilkening. Jeśli możesz podać link, jak się z nimi skontaktować. Wystarczy mi komunikować się za pośrednictwem tłumacza, a nie wszyscy tutaj ponimayu.Proshu wybaczyć nie rozumiejąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mogę zaoferować program PyroIgnitionControl_beta + KNK1301.dll. Wszystko działa bez problemów na modułach KNK1301. Proszę wysłać mi e-mail, będę wysyłać pliki.

 

Lub można je pobrać. Linki na dole postu.

 

Zdravím. Mohu nabídnout program PyroIgnitionControl_beta + KNK1301.dll. Vše funguje bez problému na modulech KNK1301. Prosím zašlete mi email, já pošlu dané soubory.

 

Nebo si je můžete stáhnout. odkazy v dolní části příspěvku.

 

https://uloz.to/!YzKmWlpkFVPH/pyroignitioncontrol-beta-zip

 

https://uloz.to/!9p2NW08nQ56W/knk1301-zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdravím.
Tak testuji novy Hex soubor v ATMEGA 16. Vypada to že vše funguje až na funkci, kdy po kativaci modulu (ARMED) nedojde k LOG 1 na portu Pa8. Tento port je propojen s tranzistorem BC639 a ten se nesepne. Tak nevím, zda je problém u mě a nebo tato funkce není naprogramovaná v HEX souboru.Šlo by se zpětně podívat, zda tato funkce je tam naprogramovaná?
S pozdravem Avula

 

Witam.
Tak testuje nowy plik Hex w ATMEGA 16 Wygląda na to wszystko działa aż do funkcji, gdy po kativaci modułu (uzbrojony) nie znajduje się na 1 port LOG PA8. Ten port jest podłączony do tranzystora BC639 i nie wywoła. Nie wiem, czy problem jest ze mną, czy ta funkcja nie jest zaprogramowana do HEX souboru.Šlo wróci aby sprawdzić, czy funkcja ta jest nie zaprogramowany?
szczerze Avula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravím.

Tak testuji novy Hex soubor v ATMEGA 16. Vypada to že vše funguje až na funkci, kdy po kativaci modulu (ARMED) nedojde k LOG 1 na portu Pa8. Tento port je propojen s tranzistorem BC639 a ten se nesepne. Tak nevím, zda je problém u mě a nebo tato funkce není naprogramovaná v HEX souboru.Šlo by se zpětně podívat, zda tato funkce je tam naprogramovaná?

S pozdravem Avula

 

Witam.

Tak testuje nowy plik Hex w ATMEGA 16 Wygląda na to wszystko działa aż do funkcji, gdy po kativaci modułu (uzbrojony) nie znajduje się na 1 port LOG PA8. Ten port jest podłączony do tranzystora BC639 i nie wywoła. Nie wiem, czy problem jest ze mną, czy ta funkcja nie jest zaprogramowana do HEX souboru.Šlo wróci aby sprawdzić, czy funkcja ta jest nie zaprogramowany?

szczerze Avula

 

Cześć Avula.

Uzbrajany jest port PA7, pin 33, zgodnie ze schematem, który umieściłeś na forum.

Na wszelki wypadek skompilowałem jeszcze raz HEX, pobierz i sprawdź czy teraz jest ok

http://www.knk1301.e...1301lcd-103.zip

Podepnij pod ten port LED (przez rezystor) i sprawdź czy się zapala.

Nie wiem po co dałeś w tym obwodzie kondensator 10u, usuń go..

Pozdrawiam,

ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...