Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

Jak widać temat budowy systemu niestety już trochę "zasechł"... szkoda.

Czy Kolega PiroFunTV dokończył swój projekt? Chętnie byśmy zobaczyli finalny efekt :).

Pozdrowienia dla Forumowiczów!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.
Fakt, temat wygląda na opuszczony.
Ostatni wpis jest sprzed dwóch lat.
Wiele linków do materiałów źródłowych przestało działać więc może to jeden z powodów tej sytuacji.
Sorry, ale też przyłożyłem do tego rękę bo zlikwidowałem stronę knk1301.eu
Zarchiwizowane materiały z tej strony i trochę dodatkowych wrzuciłem pod nowy adres
https://www.pyrobox.com.pl/knk1301/index.html
Gdyby ktoś miał coś czego nie udało mi się zachować np. fotki, filmy, to chętnie dołożę do strony.
Pozdrawiam.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy po za płytką AVT 531 można wstawić coś innego co zrobi mi więcej kanałów ?? nie znam kosztów ile mnie wyjdzie taki modół ...
Rozkminiłem tylko że z  jednej płytki patrząc po rysunku mowa o 8 przekaźnikach jestem w  stanie wyciągnąć 16 kanałów
A jeśli chce więcej muszę kupić kolejny modół przekaźników a nie znajdzie sie coś tańszego w rozwiązaniu ??

Pozdrawiam ;) i z  góry dzięki za podpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe opcje konfiguracji płytki AVT531 były omawiane na forum. Z tego co pamiętam koszty wykonania modułu także były analizowane.

Zapoznaj się z materiałami na https://www.pyrobox.com.pl/knk1301/content/avt531.html

Jeśli nawet znajdziesz inną płytkę, która z jakiś względów będzie Ci odpowiadała, to nie będzie ona współpracowała z dostępnym na forum oprogramowaniem. Od razu zaznaczę, że modyfikacja tego oprogramowania nie wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli w  gre wchodzi tylko zrobienie modólu AVT531
A gdzie mogą mi wydrukować taką płytke ?? Bo ta co była w  sklepie co wstawialiście link z klockami do składania już nie ma... pisałem czy zrobią mi taką płytke ale nie dostałem jeszcze odpowiedzi...
Ewentualnie czy jest gdzieś schemat żebym mógł podesłać komuś taki do wydrukowania ??

 

A nie ok dobra znalazłem w  karcie przekaźników :) ok to tyle chyba z  mojej strony
Albo i nie... mam kogoś kto mi zaprogramuje procesor ale czy i do tego jest wszystko w  Karcie przekaźników AVT531??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVT531 jest sprzedawana jako kompletny kit z zaprogramowanym mikrokontrolerem. Sam wsad do tego procka nie jest dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mogę kupić płytke i procesor ?? bp strona AVT juz nie posiada w sprzedaży bo strona AVT sklep juz nie posiada tego w zestawie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep pokazuje że jest 1 sztuka https://sklep.avt.pl/pl/products/klocki-rs485-karta-wyjsc-przekaznikowych-zlutowany-avt531-174869.html

Allegro również https://allegro.pl/oferta/klocki-rs485-karta-wyjsc-przekaznikowych-avt531-c-14336580565

ale prawdopodobnie to już ostatnia sztuka tego modułu i raczej nie wznowią jego produkcji

zainteresuj się modułem KNK1302 https://www.pyrobox.com.pl/knk1301/content/knk1302.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma wróżka przyjmuje dopiero wieczorem więc jej jeszcze nie pytałem ale moim zdaniem konwerter nie wyrabia się przy tak niskiej prędkości transmisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobili go na chipie FTDI i jest dedykowany dla modułu AVT531 więc powinien działać

na pewno widzisz go jako COM3 ? sprawdź w menadżerze urządzeń Windowsa

a połączenie pomiędzy konwerterem i modułem ma prawidłową polaryzację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem juz com 1-2-3-4-5 ale to wszystko to chyba jedno i to samo... w każdym bądź razie podczas odpalenia się TERMINALA pisze taki com jaki ustawie w menadżerze 
Co do polaryzacji sprawdzane był0o już tak i tak i nic

Będe chciał jeszcze raz poprawić wszystkie luty... może zrobił się jakiś simny no cholera wie...

A i dodam jeszcze że jak w  programie firsteps przechodze na tryb sterowania ręcznego i klikam fire to przekaźniki reagują tak samo z programowaniem w sekundach 
Tylko nici mi z 8 kanałów bo chce zrobić sterownik 3x 64 a do tego juz terminal potrzebuje

 

Edytowane przez fretka
dodatkowe info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła mi dzisiaj nowa już złożona płytka i nie ma wlutowanego jednego rezystora wlutowanego zaraz przy wejściu do płytki od strony konwertera... czy jeśli robie urządzenie 1 walizke składającą się z 2 płytek to na obu mam mieć ten rezystor ?? bo czytałem że rezystor ma być najdalej a w  przypadku 1 walizki co zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pewności o czym piszesz ale to pewnie jest terminator magistrali rs485

przy tej prędkości transmisji 1200 bps to w zasadzie nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UDAŁO SIĘ ZIDENTYFIKOWAĆ PROBLEM W  PŁYTKACH :)
Podczas odpalania terminala do programowania płytki nie może być wlutowany rezystor tuż przy wejściu :) 
Po wyciągnięciu go terminal czyta normalnie płytke
No i po zaprogramowaniu płytki trzeba na nowo wlutować rezystor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest odpowiedź na pytanie kolegi "fretka"

na forum przedstawione były dwa sposoby budowy 64-kanałowego modułu w oparciu o płytki AVT531

pierwszy, w poście z dnia 21.01.2013
- na schemacie pokazano jak skonfigurować i połączyć dwa moduły AVT531
- jeden moduł AVT531 musi mieć adres 1, 3, 5 lub 7, a drugi odpowiednio 2, 4, 6 i 8
- w programie FirstStep przyjęto zasadę, że adresowi UNIT "1" odpowiadają adresy modułów 1 i 2; "2" - 3 i 4; "3" - 5 i 6; "4" - 7 i 8
- adresy CUE są z zakresu 1..64
- jako TYPE trzeba podać "3"

drugi, w poście z dnia 05.02.2013, gdzie
- TYPE wpisujemy "4"
- UNIT podajemy adres unitu z zakresu 1..7
- CUE wpisujemy numer kanału z zakresu 1..64

dalsze pytania proszę zadawać na forum, nie będę odpowiadał na pytania związane z projektami zadane na priv
forum jest po to żeby dzielić się doświadczeniem i uczyć od siebie
coś dostajesz, coś dajesz !!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ;)
Powoli składam w  całość cały działający sterownik :) 
Ale zaóważyłem na rysunku coś takiego jak ARM... co to jest ?? Dioda i bezpiecznik czy co ??
I to samo PWR...

system_koncepcja_3m.png

Edytowane przez fretka
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodził mi się nowy temat z sterownikiem...
Mianowicie złożyłem już wszystko skręciłęm w walizce odpaliłem test 64 kanałów i przy końcu przekaźniki nagle zaczęły wolno (CYKAĆ) aż wszystko stanęło i teraz nie moge juz nic zrobić...
Procek sie sfajcył ?? czy co mogło się stać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kula ani karty nic mi nie mówią :)

To Ty masz wszystko aby ustalić przyczynę i rozwiązać problem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka AVT 531 modół złoożony z 2 płytek na 64 kanały 
Puściłem test żeby wszystko przeszło i przy końcu zwolniły przekaźniki a jak ponownie przeprowadziłem test już nic nie działało

Edytowane przez fretka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hi, 

I am offering my improved knk1302 modules, anyone interested please contact me. Just put it together, I have 25 modules.

2dd6fec3-9675-494a-8d91-196d3cb61025.jpeg

58f007eb-adc3-4cea-97b5-cd86d9857420.jpeg

92850523-10ad-46bf-85b4-2eaf9f6101f9.jpeg

dc1fceb4-40e2-4d6e-815d-3d09aa9b71bc.jpeg

deafb4af-f10e-4ed1-a0af-5ad9a053542d.jpeg

Another foto

ee3a517d-733f-4f5b-be67-49899f08f73e.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Udało mi się zrobić sterownik na klockach z AVT 531 ale ma w sobie jakiś taki mój niedosyt i chce zrobić coś innego :) 
A mianowicie czas pomiędzy strzelaniem wynosi 0,3s... czy przy 3 walizkach uda mi się zejść do 0,1 ??
Chce też spróbować swoich sił z nowym modułem
Który moduł zrobić co pozwoli mi szybciej strzelać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...