Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi


odbędzie się w wakacje na ss z wyrzutni txc049, gdy tylko budżet na towar się powiększy :)


Może ogłosimy zrzutkę na forum (?), sam bym się dołożył z racji na Twój poświęcony czas...
Co do radiomodemów to są dosyć drogie zabawki: http://www.sstotz.de/contents/de/p89_rf32_interface.html

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200zł to wcale nie dużo, patrząc, na to ile kosztuje sam moduł 24cue firmastera :)

edit:yy czemu w tym linku co wysłał pan Zbigniew kosztuje 190 a na ebayu 1200zł :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1200zł to wcale nie dużo, patrząc, na to ile kosztuje sam moduł 24cue firmastera :)


Tak ale to znacznie podnosi koszt systemu. Za 1200 zł można mieć gotowy, sterowany radiem moduł na 32 ch + akcesoria, bo same moduły RF32B można kupić aktualnie jeszcze taniej bo za ok 800 zł...
Edit# Co do cen to fakt nie rozumiem różnicy xd Parametry podobne, cóż za komercję się płaci.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to jest dopiero komercja
pyrodigit
cena 1.870 EUR


Panie Zbigniewie, niedawno miałem w rękach cenniki kilku systemów (FM4, PDI, PTX i Galaxis) i właściwie, tylko ten ostatni jest wyceniony realnie, pozostałe firmy chcą jakieś kosmiczne pieniądze, a najdroższy jest właśnie PDI. Włosi jednak strasznie się cenią, a jak pokazują chociażby realizacje Vaccalluzzo Events, na o połowę tańszym Galaxisie da się strzelić to samo. W sumie kasa jaka sobie liczy ShowTechnik jest jeszcze do łyknięcia bo za ok 8000€ + VAT można mieć 2 x slave + 2 x matrix 100ch + matkę z audioplayerem, co jak na renomowany system nie jest kwotą kosmiczną, chociaż i tak na ansze warunki za drogo. Relatywnie "tanio" wychodzą jeszcze sekwencery od Parente, ale na samych sekwencerach trudno zbudować rozbudowany system, chociaż Grom tak zrobił i sobie chwalą ;)

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jeśli sprzedaż danego systemu jest niewielka to koszty jego zaprojektowania, przygotowania produkcji i utrzymania obsługi/serwisu stanowią w jego cenie spory procent.
Teoretycznie więc najtańsze powinny być systemy, które funkcjonują na rynku od dawna i sprzedają/sprzedały się w dużych ilościach np. PD i FO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No niestety, jeśli sprzedaż danego systemu jest niewielka to koszty jego zaprojektowania, przygotowania produkcji i utrzymania obsługi/serwisu stanowią w jego cenie spory procent.
Teoretycznie więc najtańsze powinny być systemy, które funkcjonują na rynku od dawna i sprzedają/sprzedały się w dużych ilościach np. PD i FO :)


Pyrodigital i FirOne nie są w cale takie tanie. W sumie wśród znanych i cenionych na świecie systemów żaden nie może konkurować ceną z Galaxisem. Jeśli chodzi o PD to prawie 9000$ + podatki za goły kontroler to jednak bardzo drogo do tego kolejne 700$ za walizkę i ładowarkę. To samo tyczy się modułów slave, gdzie producent liczy sobie 970$ za 16ch Do tego dochodzą koszty softu i akcesoriów. BTW mało kto wie, że PD jest składany w Chinach, zapewne za marne grosze, a płaci się jak za woły za technologię z poprzedniej epoki...
FireOne podobnie za dużo tutaj tych ukrytych kosztów i akcesoriów,których nie ma w standardzie: http://www.fireone.com/prices.htm
Na dziś, jak miałbym wydawać kasę na profesjonalny system, to wybieram Galxisa.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PM padło pytanie nt. modemów.
Zamieszczam więc obrazki z przyładami jak stosować radio-modemy, które posłużą wszystkim.

przykład #1
system_koncepcja_8a.png

przykład #2
system_koncepcja_8b.png

oczywiście można dołączyć modem do każdego modułu slave ale to moim zdaniem nieracjonalne i nieekonomiczne

przykład #3
system_koncepcja_8c.png

łącze radiowe może zestawić w dowolnym miejscu sieci rs485

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden moduł 32cue profi systemu kosztuje około 1000$, także nawet, jeżeli ktoś by sobie każdy moduł sprawił z radiem, to i tak wychodzi to maksymalnie 800zł za 32cue :D Świetne zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o radio-moduły to mogę polecić dla szaleńców moduły firmy camsat a dokładnie CD04 zasięg transmisji radiowej to od 6km do 15km jednak cenoto jeden taki moduł wychodzi +/- 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, jeśli chodzi o radio-moduły to mogę polecić dla szaleńców moduły firmy camsat a dokładnie CD04 zasięg transmisji radiowej to od 6km do 15km jednak cenoto jeden taki moduł wychodzi +/- 800zł

Arturo,
wydawało mi się, że próbujemy poskładać do kupy funkcjonalny ale prosty i tani system dla amatorów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dodać wam odwagi, mogę komuś kto planuje zrobić kilka modułów, jeden zlutować za darmo.Potem, posługując się miernikiem, zobaczycie sobie piszczkiem gdzie idzie dany przewód i bez problemu, zlutujecie pozostałe moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam
Do piątku mogę wam za darmo skompletować towar, ponieważ ostatni raz biorę dla siebie pozostały osprzęt.Potem także będę mógł ale jeszcze koszty wysyłek doliczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jako iż jestem zupełnie zielony w elektronice, mam takie pytanie (może bezsensowne):
Czy da się do programu firststep dorobić funkcje sprawdzania wpięcia zapałów do systemu (nie zmieniając nic w konstrukcji systemu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jako iż jestem zupełnie zielony w elektronice, mam takie pytanie (może bezsensowne):
Czy da się do programu firststep dorobić funkcje sprawdzania wpięcia zapałów do systemu (nie zmieniając nic w konstrukcji systemu) ?


nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE, bo moduł AVT531 nie ma takich możliwości, a więc program nie otrzymałby od niego potrzebnej informacji.
W poście #36 jest schemat, który ilustruje jak zrobić prosty manualny test obwodów EM w module slave.
Pozdrawiam,
ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z podłączeniem systemu pod komputer. Mianowicie po zainstalowaniu sterowników w programie pokazuje się error. U znajomego wszystko jest ok więc to coś nie tak z moim laptopem tylko właśnie wie ktoś co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konwerterze AVT530/USB użyto chip FTDI, który jest stosowany w tysiącach różnych urządzeń,
więc teoretycznie nie powinno być żadnego problemu z jego instalacją w systemie.
Jeśli są to albo źle zainstalowałeś do niego sterowniki, albo coś jest nie tak z twoim sprzętem tj. konwerterem/komputerem.
Usuń wszystko po dotychczasowych instalacjach konwertera, pobież aktualne sterowniki http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%202.08.24%20WHQL%20Certified.zip
i zainstaluj konwerter postępując zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,
ale założyłem, że ten "error" związany jest z instalacją konwertera.
Jeśli konwerter jest zainstalowany prawidłowo, a nie gada z systemem,
to sprawdz/ustaw w windows, w menadzerze urządzeń, we właściwościach portu COM konwertera, liczbę bitów na sekundę = 1200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ponieważ ostatnio tak wygląda jakby nic się nie działo w temacie projektu, przynajmniej publicznie na forum, bo z prywatnych maili i wpisów na SB wnoszę, że kilka osób próbuje jednak swoich sił, a posiadam na zbyciu moduł AVT531 o wartości 150 PLN, który nabyłem w celu przetestowania programu FirstStep, proponuję więc w celu ożywienia dyskusji ...

mini-konkurs, polegający na zaprezentowaniu wyników swojej pracy nad systemem, które to prezentacje zostałyby ocenione przez użytkowników forum np. przez aklamację tj. popierające wpisy w temacie, no chyba, że uczestniuków będzie dużo :D i da się jakoś zorganizować głosowanie na forum, w którym to konkursie nagrodą byłby tenże moduł.

Myślę, że na prezentacje dobry byłby termin do 15 listopada, a na głosowanie do 30 listopada, tak aby "zwycięzca" mógł jeszcze ewentualnie użyć modułu podczas tegorocznego Sylwestra :P

Oczekuję na ewentualne uwagi i propozycje szanownych kolegów :)

Pozdrawiam,
ZK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...