Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Życzę ci piękna i mam nadzieję, że nawet słoneczny poranek.
Zastąpiłem więc rezystory na CLOCK / PC0 i LATCH / PD7.
Przesyłanie wstępnego rzutowania pliku hex, ale wynik jest taki sam. Nawet jeśli podłączyłem piny we / wy 8, komputer nadal pokazuje, że nic nie jest podłączone. Licznik nadal odmawia współpracy. nadal uruchamia się ponownie po naciśnięciu żółtego przycisku.
tylko interesujące. W szufladzie znalazłem chip ATMEGA 16, w którym udało mi się zniszczyć wejścia PD5 i PD6 (https://www.forumfajerwerki.pl/topic/9585-forumowy-projekt-opensource-systemu-pirotechnicznego/?do=findComment&comment=144185) tutaj, po naciśnięciu żółtego przycisku, rozpoczyna się test. Jednak nic nie jest oceniane, ponieważ uruchomiono porty.
Nawet w razie potrzeby dostępny jest jeszcze jeden wolny port PD6.

Přeji krásné a doufám, že i slunečné ráno.
Tak jsem nahradil rezistory na CLOCK/PC0 a LATCH/PD7.
Nahrál předposlení vrzi hex souboru, ale výsledek je stejný. Ikdyž mám připojeny palníky na vstupech 1- 8, PC stále ukazuje, že nic připojeno není. Pult stále odmitá spolupracovat. po zmáčknutí žlutého tlačítka stále restartuje.
jen ze zajímavosti. Našel jsem v šuplíku chip ATMEGA 16, kde se mě podařílo zničit vstupy PD5 a PD6( https://www.forumfajerwerki.pl/topic/9585-forumowy-projekt-opensource-systemu-pirotechnicznego/?do=findComment&comment=144185) a zde po zmáčknutí žlutého tlačítka se test spustí. Ovšem nic se nevyhodnotí, protože má odpálené porty.
Ještě kdyby bylo potřeba, tak je k dispozici ještě jeden volny port PD6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jsem to vyzkoušel a poznatky jsou takové. Žluté tlačítko stále nefunguje. Nejdřív jsem měl palníky jen v obvodech 1 - 8. po ukončení testu přes PC, tak stále všude svítily červená políčka.( nezapojeno).
Tak mě napadlo dát místo palníků LED diody a na všch 48 obvodů. Provedl jsem test a všechny obvody se zazelenaly.( vše spojeno)
Tak jsem odpojil led diodu z obvodu 48 a provedl test. Výsledek mě překvapil. Zčervenala pole u obvodů 41- 48, ikdyž propoj nebyl jen u obvodu 48. Tak jsem led diodu na 48 vrátil a tentokrát odpojil 47. Výsledek testu, všchna pole zelená. z toho plyne následující a zkoušel jsem to několikrát. O výsledku testu skupivy 1 - 8 rozhoduje stavu obvodu 8,  o obvodu 9-16 rozhoduje stav obvodu 16 a tak dále...
vše je ukázáno ve videu.

więc spróbowałem i wiedza jest taka. Żółty przycisk nadal nie działa. Na początku miałem szpilki do strzelania tylko w obwodach 1-8.
Zastanawiałem się więc, czy zamiast diod LED i wszystkich 48 obwodów zastosować diody LED. Zrobiłem test i wszystkie obwody są zielone.
Odłączyłem więc diodę LED od obwodu 48 i przeprowadziłem test. Wynik mnie zaskoczył. Obwód 41-48 poczerwieniał, choć nie tylko w obwodzie 48. Wróciłem więc do 48 diod LED i tym razem odłączyłem 47. wynik testu, wszystkie pola były zielone. podąża za następującymi i wypróbowałem to kilka razy. Stan obwodu 8 określa wynik testu grupowego 1-8, stan obwodu 16 określa obwód 9-16, i tak dalej ...
wszystko jest pokazane na filmie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to znaczy, że już czytamy dane z 74HC165. Muszę się teraz zastanowić gdzie popełniłem błąd w interpretacji odczytanych wyników.

PS. Sprawdź proszę, jakie wyniki tego testu z komputera są jednocześnie pokazywane na LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam Ten sam wynik pojawi się na wyświetlaczu LCD. Na zdjęciu brakuje diody LED na obwodzie nr 24

Zdravím. Na LCD se objevuje stejný výsledek. Na fotce chybí led dioda na obvodu č. 24

 

 

image.jpeg

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avula, kolejne zmiany !
Teraz obsługa modułu przyciskami wygląda następująco:
1/
ustawianie adresu zostało tak jak do tej pory
przycisk zielony otwiera menu / przycisk żółty zwiększa adres / przycisk zielony zatwierdza adres
przechodzimy to dwa razy, osobno dla ADDR1 i ADDR2
2/
zmieniły się zasady uruchamiania i przeglądania testu
przycisk niebieski otwiera menu test / przycisk żółty wybiera tryb pracy READ lub SHOW / przycisk niebieski zatwierdza wybór
i następnie przycisk niebieski uruchamia odpowiednio procedurę test-read lub test-show
Może zadziała.

Zmieniony plik HEX do pobrania
www.pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1301/KNK1301L48A-200-16 v20190520.zip
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jste genius. funguje to. Teď už jen aby 74HC165 rozpoznal stav jednotlivých obvodů a bude to hotovo

jesteś geniuszem. to działa. Teraz, aby 74HC165 rozpoznał stan każdego obwodu i został ukończony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Avula.

Czy tylko 8, 16 .. 48 obwód wpływa na wynik testu? Wyjmowałeś inne zapalniki oprócz 23 i 47 co widać na filmach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadna dioda nie została usunięta w ostatnim filmie. Ale kiedy próbowałem usunąć diodę w obwodach 2, 25, 42, nadal pokazywało, że wszystkie pozycje są zajęte. Nie wiem dlaczego, ale tak, jakby wartości były w pozycjach 8, 16, 24, 32, 40 i 48.

v posledním videu nebyla odebrána žádná dioda. Ale když jsem zkusil odebrat diodu v obvodech 2, 25, 42 tak to pořád ukazovalo, že jsou všechny pozice obsazeny. Nevím proč, ale jako by hodnoty udávaly pozice 8, 16, 24, 32, 40 a 48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nahrál jsem poslední hex soubor a otestoval. Výsledek je následující. Byly odebrány diody z obvodů 2, 25 a 45. Ovšem výsledek na LCD u všech obvodů ukazuje stav 0

Wysłałem ostatni plik hex i przetestowałem. Wynik jest następujący. Diody zostały usunięte z obwodów 2, 25 i 45. Jednak wynik LCD dla wszystkich obwodów pokazuje 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin PD6 ( atmega16) a pin 15 (74HC165) propojeny. Nahráný nový HEX soubor. Obvody všechny propojeny, ale výsledek to ukazuje vždy 0. U druhého pokusu jsem některé obvody rozpojil, ale výsledek je stejný. Stále to ukazuje 0.

Pin PD6 (atmega16) i pin 15 (74HC165) połączone. Przesłano nowy plik HEX. Wszystkie obwody są połączone, ale wynik zawsze pokazuje 0. W drugiej próbie rozłączyłem niektóre obwody, ale wynik jest taki sam. Nadal pokazuje 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

když rozpojím obvod 47 tak výsledek je 1 u všech obvodů. Když rozpojím obvod 48, tak výsledek u odpalů 1 - 40 je 1 a u obvodu 41 - 48 je výsledek 0. Takže výsledek to opět bere od posledního obvodu (8,16, 24 ....atd)

kiedy otwieram obwód 47, wynik wynosi 1 dla wszystkich obwodów. Gdy rozłączam obwód 48, wynik dla wybuchów 1 - 40 wynosi 1, a dla obwodu 41 - 48 wynik wynosi 0. Wynik ponownie bierze się z ostatniego obwodu (8.16, 24 .... itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal reaguje tylko na pozycję każdego 8 obwodu. jeśli obwód 8 jest podłączony, dla obwodów 1 - 8 wynik wynosi 1 itd.

była jedna taka rzecz. Kiedy wykonuję test bezpośrednio na ladzie, wszystko jest w porządku. Ale jeśli wykonam test na PC, test zniknie z wyświetlacza. nie odskakuje np. MOD1

Stále to reaguje jen na pozici každého 8 obvodu. pokud je obvod 8 spojený, tak  u obvodů 1 - 8 je výsledek 1 atd.

ještě nastala taková jedna drobnost. Když provedu test pořímo na pultu tak je vše OK. Ale pokud provedu test z PC tak zustane na displeji TEST FINISHED . neskočí tam zpět např. MOD1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc dokładnie sprawdziłem wszystkie obwody startowe na dwa sposoby
1, wszystkie obwody są podłączone i zawsze odłączałem jeden obwód
2, wszystkie obwody zostały odłączone i próbowałem podłączyć jeden obwód

wyjaśnienie: 0 - wskazuje sygnalizację przerwania obwodu - kolor czerwony na PC
                        1- oznacza podłączoną sygnalizację obwodu - zielony kolor na PC

Mam nadzieję, że będzie to zrozumiałe, ponieważ narysowałem go w załączonym pliku

https://uloz.to/!cPPzuOfEvd50/test-xlsx

tak provedl jsem podrobnou kontrolu všech odpalovacích obvodů dvěma způsobama
1, všechny obvody propojené a vždy jsem jeden obvod rozpojil
2, všechny obvody rozpojeny a postupně jsem zkoušel propojit jeden obvod
vysvětlivky : 0 - znamená signalizace rozpojeného obvodu -červená barva v PC
                       1- znamená signalizace spojeného obvodu - zelená barva v PC

Doufám , že to bude srozumitelné jak jsem to vypracoval do přiloženého souboru

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obiecująca okazała się metoda testowania zastosowana dla 2 sekcji więc ją zmodyfikowałem. Testuj podłączając tylko 1 zapalnik.
www.pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1301/KNK1301L48A-200-16 v20190522-2.zip

PS. sprawdź obwód testowy C4 zwłaszcza PC815, bo wygląda na to że on wcale nie testuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowane poszczególne obwody

https://uloz.to/!J6dhXsmzOwca/test2-xlsx

Zamieniłem PC815 między C4 a C5. Ten sam wynik.
Jednak obwody 17, 25, 33, 41 należą do C1. Obwody 1, 9 są również poniżej C1 i nie pokazują błędu.
Próbowałem wykonać test bez komputera 815 na C1 i nadal obwody 17, 25, 33, 41 na komputerze były wyświetlane na zielono.

 

wciąż pytanie. czy możliwe byłoby przełączenie testu SHOW, sec1-sec2-sec3 po naciśnięciu przycisku? Gdyby było niebieskie, byłoby dobrze, ale nie jest to warunek i nie wiem, czy będzie przeszkadzać temu przyciskowi.

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem został rozwiązany. Ścieżka C5 między PC815 a 74HC165.
W przeciwnym razie wszystko wydaje się działać.
czy nadal może ustawić przejście między sekcją 1 - sek 2 - sek 3 za pomocą dowolnego przycisku?
W przeciwnym razie tasuję się przed twoją sztuką i cierpliwością. to zaszczyt pracować ze mną.
Skończę zmiany na drugiej płytce (link do PD6) i wyślę ci schemat w orle, aby uzyskać forum.

Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę wielu pięknych fajerwerków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Avula :) Także cię bardzo cieszę z naszej owocnej współpracy przy tym projekcie.

Nie wiem czy teraz, po zmianie funkcji przycisków, uda się zrobić wyświetlanie wyników testu w trzech krokach.

Wyczyszczę cały kod programu, dopracuję funkcjonalność i podeślę ostateczny HEX.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...