Skocz do zawartości

forumowy projekt opensource systemu pirotechnicznego


zk1959

Rekomendowane odpowiedzi

Zmiany. Chyba już ostatnie.

Obsługa przycisków tak jak poprzednio, plus przewijanie wyników testu przyciskiem żółtym (w sumie 3 naciśnięcia).
www.pyrobox.com.pl/forumfajerwerki_system/knk1301/KNK1301L48A-200-16 v20190523.zip

Mile byłby widziany filmik, wtedy zrobię ewentualne poprawki manualno-wizualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem więc zrobić film o ladzie po rekonstrukcji. Kontrola obwodu była świetna. Ale kiedy chciałem zrobić zdjęcie wszystkich obwodów za pomocą diod LED, dowiedziałem się, że strzały nie działają ponownie. Zgodnie z filmem, który widzisz, obwody 1-8, 9-16 i tak dalej wybuchają.
Moim zdaniem odwaga nie jest zamknięta dla poszczególnych IRF540, ale dla transoptorów PC815. dlatego pojawiające się zamieszania. To jest moja wiedza

tak jsem chtěl udělat nějaké to video, jak vypadá pult po přestavbě. Kontrola obvodů dopadla na výbornou. Ale když jsem chtěl udělat odpal všech obvodů pomocí led diod, tak jsem zjistil, že zase odpaly nefungují. Podle videa, co uvidíte, tak se najednou odpálí obvody 1-8, 9-16 atd.
Dle mého názoru se odvoby uzavírají ne přes jednotlivé IRF540, ale přes optočleny PC815. proto ty zmatky co nastávají. Takový je můj poznatek

20190526-201204.jpg

20190526-201220.jpg

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avula, a próbowałeś z zapalnikami ?

Obwody testowe, które bocznikują tranzystory IRF540 (one nie są załączane podczas testu) , są tak zbalansowane, że przez diody w PC815 płynie ok. 8mA.

Ale żeby zadziałał zapalnik musi przez niego popłynąć min. 500mA, i tyle na pewno popłynąć po otwarciu IRF540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tego z podkładkami. jak się okazało, dam ci znać.

vyzkouším s palníky. jak to dopadlo, tak dám vědět.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

Więc miałeś rację. jeśli użyję diody LED do sprawdzenia obwodów, zawsze będą one 8szt. tj. 1-8, 9-16 itd.
Jeśli jednak użyję kciuka zamiast diody LED, pozostawia kije tak, jak powinny.
Przepraszam za alarm, w przeciwnym razie życzę reszcie miłego odpoczynku w niedzielę.

Zdravím.

Tak měl jste pravdu. pokud budu používat na kontrolu obvodů led diodu, tak se budou rozsvícet vždy po 8ks. tj 1-8, 9-16 atd.
Ovšem, pokud použiju palník místo led diody, tak odchází palníky tak jak mají.
omlouvám se za poplašnou zprávu a jinak přeji zbytek krásný zbytek neděle.

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

It looks great.
When Avula publishes the documentation of your system as amended you will be able to realize your plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello everyone. I don't think I need to post anything because everything is in this forum.

But you have KNK1302 and I have KNK1301,
This means you will have to paint the system board for your system yourself. The basics are as I proceeded starting with this reference. https://www.forumfajerwerki.pl/topic/9585-forumowy-projekt-opensource-systemu-pirotechnicznego/?do=findComment&comment=138719
If something is not clear, I will gladly answer the answers. If I know

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ZK1959

Witam Proszę ukończyć program dla KNK1303? Byłbym zainteresowany budową. Mogę z tobą współpracować, aby ożywić ...

Dobrý den. Prosím dokončil byste program pro KNK1303? Měl bych zájem o stavbu. Mohu s vámi spolupracovat při oživování...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zrobionych przez Avulo modyfikacjach KNK1301 dalsze prace nad KNK1303 nie mają już żadnego sensu.
Royal924 radzi sobie z projektowaniem PCB, a schematy KNK1301 (niestety w kawałkach) są dostępne na forum,
proponuję więc kolegom aby zebrali je do kupy i stworzyli własną wersję KNK1301, skrojoną na miarę swoich potrzeb.
Avula zadeklarował już swoją pomoc, a ja oczywiście także jej nie odmówię.

Rok temu (wpis z 25.07.2018) udostępniłem jako freeware Pyrobox Controller MS w wersji 6.0.1.31
https://www.pyrobox.com.pl/soft/pbm60131.zip
W ciągu najbliższych miesięcy prawdopodobnie (analizowane są jeszcze kwestie prawne) system Pyrobox stanie się projektem open hardware.
To znaczy, że będzie można korzystać za FREE z udostępnianych projektów modułów i budować je we własnym zakresie.
Może będzie też dostępna opcja zakupu kitów lub zmontowanych podzespołów itd.

Kilka przykładowych rysunków PCB modułów slave Pyrobox

PB18SM064R1-rev1-01-a.png

PB18SM064R1-rev1-02-a.png

PB18SM048A-rev1-01-a.png

PB18SM048A-rev1-02-a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

great news. Please write who would like to participate in the development of ignition system, make a complete design of dps, sdma components, standard size in the briefcase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZK1959

Czy można napisać FirstStep dla systemu Linux? Myślałem, że FirstStep przesłałem na rapsberry PI PC, aby połączyć się z modemem bezprzewodowym RS485 i kilkoma przyciskami i zbudować go w jakimś pudełku. Byłoby to takie kompaktowe sterowanie zamiast laptopa.

šlo by program FirstStep napsat pro linux? Napadlo mě FirstStep nahrát do PC rapsberry PI připojit k tomu bezdrátový modem RS485 a nějaká tlačítka a celé to zabudovat do nějaké krabičky. Bylo by z toho takové kompaktní ovládání místo notebooku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można! Tylko trzeba znaleźć kogoś, kto się tego podejmie :)

Ja na Linux'a nie piszę, ale ... tak się szczęśliwie składa, że FirstStepPro został napisy w Lazarus'ie, a w nim możliwa jest cross kompilacja z Windowsa na Linux'a.

Jeśli znajdzie się ktoś chętny do wykonania tej pracy, z odpowiednimi kompetencjami, to udostępnię mu źródła FirstStepPro.

Jest takie powiedzenie  - kto szuka, ten znajdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZK1959

cześć, wydaje mi się, że znalazłem osobę, która byłaby skłonna przepisać pierwszy krok na Linuksa. Czy możesz przesłać mi kod źródłowy firststep PRO, nawet przy sprawdzeniu rozpalenia? Czy ten program jest zgodny z KNK1301 bez kontroli strzelania? Dziękuję moja poczta to: sniper600@ seznam.cz

dobrý den, zdá se že jsem našel člověka, který by byl ochotný přepsat firststep pro linux. Mohl byste mi prosím poslat zdrojový kód firststep PRO i s kontrolou palníků? Je tento program kompatibilní i s KNK1301 bez kontroly palníků? Děkuji. můj mail je: sniper600@seznam. cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kod źródłowy FirstStepPro wysłałem  Ci na podaną skrzynkę pocztową.

W kodzie jest trochę komentarzy, ale robiłem je tylko na początku pracy z programem, a potem zrezygnowałem, więc gdyby coś było niejasne proszą pytać.

KNK1301 nie będzie po prostu wykonywał tych komend, które zostały dopisane dla obsługi modułu w wersji wykonanej przez Avula.

Mile będą widziane na forum wszelkie wiadomości z postępu Waszych prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozdrowienia.

Chcę zapytać Jaki jest czas przełączania dla jednego strzału. W wersji 1.1 KNK1301 znalazłem notatkę na forum, że czas przełączania wynosi 20 ms. Czy to ten sam czas z ostatnią wersją z tranzystorami Mosfet, co pomogłeś mi stworzyć?
Problem polega na tym, że używam środkowych środków META PYRO o średniej wytrzymałości. Do tej pory wszystko działało bez problemu. Jednak te zapalniki czerwonej pigułki nie są już produkowane z zieloną pigułką. Powinny mieć te same cechy. Ale licznik z tranzystorami Mosfet ich nie zaświeci. Więc szukam przyczyny.
Z góry dziękuję za każdy kierunek.

Zdravím.

Chci se zeptat. Jaká je doba sepnutí pro jeden odpal. U  KNK1301 verze 1.1 jsem našel poznámku, zde na foru, že je doba sepnutí 20ms. Je tato doba stejná i u poslení verze s Mosfet transistory, co jste mě pomáhal vyvářet?
Problém je v tom, že používám palníky od META PYRO středně odolné. Do teď to vše všechno pracovalo bez problému. Ovšem tyto palníky s červenou pilulí už nejsou a vyrábějí se zelenou pilulí. Měly by mít stejné vlastnosti. Ovšem pult s Mosfet transistory je nezapálí. Tak hledám příčinu.
Předem děkuji za každé nasměrování

detail palníkum.jpg

20191214_1735311.jpg

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMP-U-EPX2-SO

Wersja 1.1 (przekaźnik) działa.
Wersja 1.3 (mosfety bez kontroli elektronicznej) działa.
Wersja 2.0 (mosfety z kontrolą obwodu) nie jest nadmuchiwana. Najnowsza wersja

Testuję i mierzę, na czym polega problem.
Porady dla innych. Jeśli kupisz MAX485, musisz kupić wersję EPA (-40 - 85 stC). Wersja CPA (0–80 stC).

Verze 1.1 (relátka) je funkční.
Verze 1.3 (mosfety bez elektronické kontroly )je funkční.
Verze 2.0 (mosfety s kontrolou obvodů) je nefukční. Poslední verze.

Testuji a měřím, v čem je problém.
Rada pro ostatní. Pokud budete kupovat MAX485, je nutné zakoupit verzi EPA  (-40 - 85 stC). Verze CPA ( 0 - 80 stC).

 

Edytowane przez avula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze był problem z zapalnikami 0.45A. One potrzebują dużo silniejszego impulsu. Są dobre w połączeniach szeregowych ale w równoległych nie spisują się. Kiedyś były stosowane np. przez niemieckie Weco w ładunkach scenicznych ale nie wszystkie systemy sobie z nimi radziły. Spróbuj zwiększyć pojemność kondensatorów co zwiększy energię impulsu zapalającego. Część energii ucieka przez transoptor w układzie pomiarowym. Dla zapalników 0.18A które potrzebują impulsu min. 1A zaleca się aby impuls odpalania miał co najmniej 3A co w uproszczeniu przekłada się na 15mF (5mF na 1A). Impuls 20 msec jest z nadmiarem bo przy właściwym prądzie wystarczą 3-4 msec. Mogę wydłużyć impuls do 50 msec ale nie więcej bo zaczną się problemy z wykonywaniem skryptów. Niektóre systemy mają wbudowany mechanizm wydłużania impulsu np. do odpalania serpentyn/konfetti. Pyrobox także może wydłużyć impuls w zakresie 100-900 msec ale było to dedykowane do sterowania bardzo starymi sekwencerami jeszcze w latach 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępny problem prawdopodobnie rozwiązany. Błąd dotyczył baterii. W spoczynku bateria 12V. Po włączeniu wszystko na wyświetlaczu pokazało 11,9 V, ale kiedy zmierzyłem latarkę woltomierzem, było to tylko 10,5 V. System działał, ale szpilka nie strzelała. Naładowałem więc akumulator i wszystko też zaczęło działać. Oznacza to, że muszę wymienić tę wadliwą baterię. Nie może dłużej utrzymywać pojemności.
Przed fajerwerkami sylwestrowymi przeprowadzimy kilka testów, aby upewnić się, że wszystko działa. W przeciwnym razie dziękuję za szybką odpowiedź w celu rozwiązania problemu.
Miłego dnia.

 

Předběžně problém asi vyřešen. Chyba byla v napajecí baterii. V klidu baterie vykarovala 12v. Po zapnutí vse na displeji ukazalo 11,9V, ale když jsem proměřil baterku voltmetrem, tak měla už jen 10,5V. Systém fungoval, ale nedošlo k odpálení palníku. Takže jsem dobil baterii a hned too vše začalo fungovat. Z toho plyne,že musím tuto vadnou baterii vyměnit. Už asi neudrží kapacitu..
Před Silvestrovským ohňostrojem provedeme několik testů, aby vše fungovalo. Jinak děkuji za rychlé reakce s odstraněním problému.
Přeji pěkný den.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Unfortunately, the works stopped.
This year I went through another two eye surgeries and I can't really continue this project.
I started to use a large monitor and I'm slowly moving Pyrobox to Linux.
When I'm finished I'll move it to Raspberry Pi.
Several screenshots

https://pyrobox.com.pl/_pbmunx/pbmunx_10047_setup_2.png

https://pyrobox.com.pl/_pbmunx/pbmunx_10047_network_2.png

https://pyrobox.com.pl/_pbmunx/pbmunx_10047_editor_2.png

https://pyrobox.com.pl/_pbmunx/pbmunx_10047_stepper_2.png

https://pyrobox.com.pl/_pbmunx/pbmunx_10047_player_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...