Skocz do zawartości
  • 0

System do odpalania


shrek1994

Pytanie

Witam!
Organizuje mini pokaz i postanowiłem kupić jakiś system do odpalania fajerweków. Mój budżet na fajerwerki i sprzet wynosi 500zl, znalazlem najtańszy za 300 zł więc raczej go nie kupie.
Ale przeglądając allego trafiłem na ZDALNE STEROWANIE RADIOWE 12-KANAŁOWE
Jest tanie, ale czy spełni zadanie jako system?(nie wiem jakie napięcie musi być na wyjściu żeby się odpaliło)
i drugie pytanie:
Czy ten zapał pirotechniczny jest dobry do tego?Jak nie, to jaki kupić?

Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi, bo niedługo ma sie odbyć pokaz :).
Z góry dzięki za odpowiedź.
shrek1994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie, nie nada się. Nie, zapały się do niego nie nadają.
Niestety najmniejszy, najprymitywniejszy system gaoo kosztuje około 300zl. Taniej znajdziesz tylko używany.
przy takim budżecie lepiej wydaj te 500zl na fajerwerki i połącz to lontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta aukcja na allegro to nie jest system do odpalania tylko podzespół do zdalnego sterowania.

Co do zapałów, wszystko się zgadza. Możesz takich używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ta aukcja na allegro to nie jest system do odpalania tylko podzespół do zdalnego sterowania.

Co do zapałów, wszystko się zgadza. Możesz takich używać.

Oczywiście chodziło mi o to, ze te zapały nie maja nic wspólnego z tym systemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście chodziło mi o to, ze te zapały nie maja nic wspólnego z tym systemem.


Zapomniałem usunąć cycat. Nie miało to nic wspólnego z twoją wypowiedzią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumie dlaczego osoby który nie mają zielonego pojęcia o elektronice i systemach dyskutują w takich tematach...
Moduł który zaprezentowałeś jak najbardziej nadaje się do odpalania spłonek.Oczywiście nie jest to możliwe bez kilku zmian.Jeżeli chcesz aby system tylko działał a nie wyglądał to wystarczy że kupisz 2-3m przewodu 1mm linka i 2 kostki połączeniowe oraz akumulator.Całość wyjdzie cię 140-150zł.Natomiast jeżeli chcesz od razu gotowca to polecam albo chinole od gaoo albo mój system wykonany na tym właśnie module: http://www.forumfajerwerki.pl/topic/9591-system-16-kanalow/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Chodziło mi o to, czy jak podłącze te zapały to czy zadziałają.
Nie chodzi o jakiś piękny wygląd, tylko właśnie żeby działało :) .
kameleon czy jak podłącze bezpośrednio do tego, to nie odpali? Przecież gdy podłącze bezpośrednio do tego sprzętu to i tak popłynie prąd, dołączając linki przedłuże odległość do wyrzutni, a tego aż bardzo tak nie potrzebuje (może następnym razem gdy bede z tego korzystał :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Chodziło mi o to, czy jak podłącze te zapały to czy zadziałają.
Nie chodzi o jakiś piękny wygląd, tylko właśnie żeby działało :) .
kameleon czy jak podłącze bezpośrednio do tego, to nie odpali? Przecież gdy podłącze bezpośrednio do tego sprzętu to i tak popłynie prąd, dołączając linki przedłuże odległość do wyrzutni, a tego aż bardzo tak nie potrzebuje (może następnym razem gdy bede z tego korzystał :P ).


Niestety to nie jest aż takie łatwe jak się wydaje.Moduł nie posiada w gniazdach + i -.Z tego co pamiętam to tylko z wyjścia b wychodzi biegun a drugi biegun trzeba dać bezpośrednio z akumulatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mistrzu kameleonie fontanno wiedzy alfa omego centauri. On miał na myśli gotowy system do odpalania i nie rozumiem czemu negujesz poprzednich skoro i tak mamy racje bo sam przyznałeś iż samym podzespołem nie odpali. Myśl na drugi raz co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mistrzu kameleonie fontanno wiedzy alfa omego centauri. On miał na myśli gotowy system do odpalania i nie rozumiem czemu negujesz poprzednich skoro i tak mamy racje bo sam przyznałeś iż samym podzespołem nie odpali. Myśl na drugi raz co piszesz.

Nie miałem na myśli gotowego sprzetu, chce poprostu zeby jak kupie to przy jak najmniejszych modyfikacjach działało.

A jeśli dokupie zasilacz do tego (na aukcji jest taka opcja), to w jaki sposób wszystko połączyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż jak to wczoraj stwierdzono żeby być normalnym trzeba mieć takie samo rozumowanie jak pan mpiwowski.

Połączenie wszystkiego to banalna sprawa.Na module są wyjścia a b i c, wszystkie wyjścia b łączymy ze sobą, i na ostatnim połączeniu wprowadzamy napięcie z akumulatora np +.Następnie od każdego wyjścia A idziesz do osobnego wyjścia na kostce połączeniowej.Tak to powinno mniej więcej wyglądać :
img9983e.th.jpg

Następnie od akumulatora wprowadzasz do kostki połączeniowej 12 wyjść od minusa.Po prostu łączysz się od kostki 1 do kostki 2 itd aż do wyjścia 12-stego.

I w ten sposób otrzymujesz łącznie 24 wyjścia z kostek połączeniowych czyli 12 + i 12 -

jeżeli nie jasno wytłumaczyłem daj znać narysuję ci wszystko co i jak i zrobię kosztorys i spis linków gdzie co kupisz.

Na początek wyda to się trudne i niezrozumiałe ale to kwestia czasu :)

PS: to jest już cały system który będzie potrzebny do odpalania.wyjdzie on zapewne około 150-160zł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż jak to wczoraj stwierdzono żeby być normalnym trzeba mieć takie samo rozumowanie jak pan mpiwowski.

Połączenie wszystkiego to banalna sprawa.Na module są wyjścia a b i c, wszystkie wyjścia b łączymy ze sobą, i na ostatnim połączeniu wprowadzamy napięcie z akumulatora np +.Następnie od każdego wyjścia A idziesz do osobnego wyjścia na kostce połączeniowej.Tak to powinno mniej więcej wyglądać :
img9983e.th.jpg

Następnie od akumulatora wprowadzasz do kostki połączeniowej 12 wyjść od minusa.Po prostu łączysz się od kostki 1 do kostki 2 itd aż do wyjścia 12-stego.

I w ten sposób otrzymujesz łącznie 24 wyjścia z kostek połączeniowych czyli 12 + i 12 -

jeżeli nie jasno wytłumaczyłem daj znać narysuję ci wszystko co i jak i zrobię kosztorys i spis linków gdzie co kupisz.

Na początek wyda to się trudne i niezrozumiałe ale to kwestia czasu :)

PS: to jest już cały system który będzie potrzebny do odpalania.wyjdzie on zapewne około 150-160zł

pozdrawiam


aleś tam namieszał tymi kablami :O dobrze że chociaż dwa kolorki dałeś a nie tylko jeden :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czy ja wiem czy namieszałem, wszystko ładnie ułożone.Nie byłoby tyle kabli gdyby gniazda były na przewód 2mm a nie na 1mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wg. mnie tez nie jest aż tak namieszane, kabel od A daje się z jednej strony, B z drugiej.

Do której strony mam podłączyć akumulator?? (tam gdzie wchodzi kabel od A czy od B)

Czyli musze dokupić jeszcze:
-kostki połączeniowe
-kable (1mm czy 2mm, czy to bez różnicy?)
-akumulator - jaki dokładnie powinienem kupić (wiem ze 12V tylko jaką powninien mieć pojemność)?? Albo czy wystarczyłby akumulator od samochodu??
jeśli o czymś zapomniałem to napiszcie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

więc tak jak kupisz już moduł, to napisz do mnie będę krok po kroku cię kierował, bo na 100% się gdzieś walniesz :D przewód im grubszy tym lepszy ale 1mm zdecydowanie wystarczy.akumulator polecam kupić tutaj : http://allegro.pl/akumulator-zelowy-hpg-12v-1-2ah-ups-bezobslugowy-i2208953466.html

i link do tańszego modułu:
http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-12-kanalowe-1000m-radiolinia-i2219310325.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyn grubszy tym lepszy... kiedy Ty to zrozumiesz??

http://www.kable.phobos.net.pl/?page=shop&run=det&id=5500 ten też będzie dobry ? bardzo gruby więc patrząc Twoim tokiem myślenia będzie idealny :)


puść sobie napięcie 750v przez przewód 0,10mm i przestań pieprzyć zacznij działać :) Wiem że przewody o bardzo dużych przekrojach nie uciągnie prąd z aku.Zamiast ciągle krytykować to lepiej daj coś od siebie bez żadnych korzyści...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...