Skocz do zawartości

Mam problem z systemem Meteor 12


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem mama meteora 12 i z 10 centymetrów spadł mi pilot i kurcze chciałem zrobic test czy działa i nie działa mi kanał 4 6 7 8 9 10 11 12 (patrzyłem do środka w pilocie nie ma nic uszkodzonego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam mam taki problem mama meteora 12 i z 10 centymetrów spadł mi pilot i kurcze chciałem zrobic test czy działa i nie działa mi kanał 4 6 7 8 9 10 11 12 (patrzyłem do środka w pilocie nie ma nic uszkodzonego)

Producent zaleca przestrzelanie innych kanałów, aż się wyrówna. Jennak wszyscy wiemy ze meteor to badziew. Możesz tez spróbować wymienić wszystkie baterie - w pilocie i systemie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciekawa sytuacja, moduł da radę naprawić bez problemu, natomiast w pilocie są już naprawdę miniaturowe elementy, i zaprogramowane układy.Napisz do gaoo i powiedz, że system ci nagle przestał działać, nie mów, że pilot upadł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że każdemu systemowi podporządkowana jest konkretna częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to nie jest tak, że każdemu systemowi podporządkowana jest konkretna częstotliwość?


Nie, niemieckie sklepy tak samo oferują same piloty w sprzedaży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A to nie jest tak, że każdemu systemowi podporządkowana jest konkretna częstotliwość?


Nie nie jest tak, system "uczy" się kodu konkretnego pilota. Na systemie powinien być przycisk do synchronizacji pracy, po kilkusekundowym naciśnięciu i wciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie, system zapamiętuje sygnaturę i na tej podstawie działa w odpowiednim układzie "zamek-klucz". Tak jest na pewno z RF32 niezależnie od wersji, moduł i pilot przyjeżdżają niezsynchronizowane i trzeba "nauczyć" system kodu pilota. Dzięki temu, że system zapamiętuje kod z jednym pilotem może współpracować wiele modułów, co w przypadku systemu RF32B pozwala jednoczesny start kodu czasowego we wszystkich modułach skojarzonych z danym pilotem, a co za tym idzie realizację pokazu zsynchronizowanego z muzyką przy użyciu wielu modułów.
Co do pilota do meteora, to jak jest podany model i producent, może uda dokupić się coś na allegro.

fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dzisiaj kupie do pilota nową baterie i zobaczę czy będzie działał, jak nie będzie działał jak należy no to napisze do firmy gaoo czy dało by rade odsprzedać pilot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki za wszystki odpowiedzi system już mi działa poprostu w pilocie była słaba bateria i tylko miał siłe 3 kanały odpalić :P ale to już przynajmniej jest dla innych przestroga TEMAT DO ZAMKNIĘCIA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w czasie upadku membrana klawiatury lekko się przemieściła i jak wkładałeś baterię to to wszystko wróciło do normy. Temat zamykam zgodnie z życzeniem autora.

fps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...